Nie każdy śledzi na bieżąco aktualności Allegro, a czasem ciężko wśród informacji o monetowych promocjach czy zmianach Regulaminu odszukać inne, wartościowe i przydatne informacje. Zdarza się też, że całkiem ważna sprawa jest opisana w zupełnie inny sposób. Przybliżę Wam zatem kilka informacji, które uważam za godne uwagi:
[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

1. Ocena przedmiotu.

W końcu doczekaliśmy się na Allegro opinii o przedmiocie, a nie o sprzedającym czy transakcji. Zdecydowanie łatwiej dowiedzieć się czegoś o produkcie z opinii dostępnych w ofercie, pod produktem, niż szukać ich w dodatkowych informacjach w ocenie sprzedającego. Co więcej, nie będzie miało znaczenia u kogo produkt został kupiony, gdyż ocena danego produktu pojawi się we wszystkich ofertach sprzedaży tego przedmiotu. Obecnie opcja dostępna jest tylko w  kategoriach Telefony komórkowe, Telewizory oraz części podkategorii w kategorii Opony. Co ciekawe, ocenić można również samą opinię. Ocena produktu to coś, czego przez wiele lat brakowało kupującym na Allegro. Opinie te ułatwią pracę również sprzedającym, którzy właśnie z nich będą mogli dowiedzieć się, czy sprzedawany przez nich produkt jest wart swojej ceny. Dostępność opinii przy danym produkcie może również wpłynąć na zmniejszenie zapytań o przedmiot od potencjalnych kupujących.
Opinie produktu na Allegro

2. Nowe czasy trwania oferty.

Zmiany związane ze sklepem Allegro nie są już nowością. Zaczęło się od połączenia sklepu z menedżerem sprzedaży, dodania tagów, banerów i serii produktowych. Najpierw abonament został zmniejszony (suma oby wynosiła 19,90 zł co 30 dni, a po połączeniu było to 9,90 zł za ten sam okres). W ostatnim czasie okazało się jednak, że nie jest to obniżka opłat, ale ich podwyżka, gdyż koszty od 22 czerwca wynosić będą 39 zł za 30 dni. Pozostaje zatem pytanie z czym będzie się wiązała opłata abonamentowa i z jakich przywilejów będą mogli skorzystać sprzedający, którzy zdecydują się abonament opłacać. Zniknęła bowiem opcja wystawienia oferty sklepowej. Aktualnie oferty można wystawić na czas określony 30 dni lub do wyczerpania. W obu przypadkach opłaty za wystawienie, w tym za opcje dodatkowe naliczane są cyklicznie co 10 dni.

3. Wznawianie zakończonych ofert

W końcu jest to, na co sprzedający czekali już od dawna. Można wznowić zakończoną ofertę, nie zmieniając jej numeru (id). To ważne dla tych, którzy promują swój biznes na Allegro w innych miejscach lub po prostu się pomylą 😉 Nadal po 60 dniach od zakończenia oferty przenoszone są do archiwum, więc mamy jakieś 2 miesiące na wznowienie oferty. Wznowiona oferta zachowuje swoją popularność (liczoną z ostatnich 30 dni dla wszystkich ofert). Co ciekawe, jeśli zakończyłeś ofertę wyróżnioną i wznowisz ją zanim minie 10 dni od ostatniego naliczenia opłat, nie naliczą się kolejne koszty od razu, ale zgodnie z cyklem opłatowym, czyli 10 dni po naliczeniu kosztów. Oczywiście w przypadku ewentualnych zmian w Serwisie konieczne będzie zaktualizowanie oferty przed jej wznowieniem, aby spełniała nowe wymagania. Jest to jednak duża zmiana dla ofert, zdecydowanie pozytywna. Sprzedający zgłaszali zapotrzebowanie na takie narzędzie już wiele miesięcy/lat temu i w końcu się doczekaliśmy. Zachęcam do korzystania z tej opcji w przypadku chwilowego braku produktu. Do tej pory spotykało się różne praktyki, jednak żadna z nich nie była zgodna z Regulaminem Allegro, który mówi jasno, że nie można sprzedawać produktu, którego się nie posiada.
[quads id=”1″]

4. Wysyłka dziś!

Dzięki nowej funkcji możesz poinformować swoich kupujących o tym, do której godziny muszą zakupić przedmiot, aby wysyłka nastąpiła w dniu zakupu. W dobie szybkich zakupów, płatności itp bardzo przydatna opcja, co pisze również jako kupujący. Pamiętajmy jednak o niej w okresach wzmożonej ilości transakcji (szczyt świąteczny, sezonowy itp), aby nie przysporzyła nam negatywnych opinii.

5. Opłata utrzymaniowa

W najbliższym czasie czekają nas jeszcze zmian w opłatach za wystawienie ofert, w których od roku nie doszło do sprzedaży, jednak na razie zapowiedź o tym została przełożona.
Zainteresowanych odsyłam do aktualności Allegro: