7 prostych technik wspomagających sprzedaż na Allegro

Zwiększenie sprzedaży na Allegro nie zawsze musi wiązać się z radykalnymi krokami. Przedstawiam 7 prostych i szybkich technik wspomagających sprzedaż i zachęcam do testowania!

Nazwa modelu / marki w tytule aukcji.

Podawanie nazwy modelu oraz marki w tytule aukcji nie zawsze jest potrzebne ani konieczne.

Gdy sprzedajemy coś popularnego, a nie chcemy ułatwić porównania cen z konkurencją pomińmy model. Również sprzedając popularną rzecz mało popularnego producenta nie ma sensu zużywać cennych 50 znaków na jego nazwę, lepiej wykorzystać je na dodatkowe słowa kluczowe.

Newsletter dla Sprzedawców
Twoja konkurencja już się zapisała 😉 i korzysta z cotygodniowych wskazówek sprzedażowych. Nowości, trendy, techniki zwiększające przychody - Zero SPAMu i Śmieci.

50 znaków na tytuł? Zróbmy 150!

Ograniczenie ilości znaków w tytule wymusza kompresje słów kluczowych. Dlatego w wielu przypadkach wystawiam po prostu kilka aukcji tego samego przedmiotu z innymi tytułami. Szczególnie zauważalne jest to w kategorii GSM i zestawach słuchawkowych. A więc mamy „Zestaw słuchawkowy”, „Słuchawki z mikrofonem” i „Słuchawki do telefonu” do tego dochodzi kompatybilność z konkretnymi popularnymi modelami telefonów i tak ze średnio rotującego towaru możemy wycisnąć całkiem ładną sprzedaż.

Mix cenowy

Nie każdy asortyment nadaje sie do powielania aukcji z innym tytułem, natomiast zdecydowana większość nadaje sie do wystawiania kilku aukcji z różnymi cenami, w odstępie kilku dni. Osiągamy tym sposobem dwie rzeczy: – wyższą marżę oraz badamy „próg bólu” naszych klientów na wyższą cenę. Niewielkimi różnicami cenowymi możemy operować w ramach jednego konta, natomiast większe różnica proponuje stosować na oddzielnych kontach.

Kilka kont na allegro.

Dość popularna technika, polega na posiadaniu kilku kont na allegro i stosowania różnej strategii na każdym z nich. Np. na jednym mamy wyższe ceny + odbiory osobiste, na innym niższe ceny ale wysyłka tylko kurierem itp. Wariantów jest naprawdę wiele.

Zdjęcia i miniaturki

Standaryzacja miniatur po czasie wydaje się mieć same zalety. Przejrzysty listing cieszy oko. Ale jak sie wyróżnić? Najprostszy sposób to zdjęcie produktu obok pudełka – mało kto to stosuje (jeszcze) a zabieg ten jest naprawdę skuteczny. Inny sposób, gdy nie mamy możliwości zrobienia swoich zdjęć to np. zmiana kąta nachylenia, dodanie modela, aranżacji…

Opis

Spójrz na swój opis z perspektywy kupującego. Znajdź co w danym produkcie jest newralgiczną cechą, której klient szuka w pierwszej kolejności i podaj mu ją „jak na tacy” np. w przypadku akumulatorków będzie to pojemność, rozmiar i rodzaj a w przypadku mówiącej zabawki – czy jest w języku polskim.

Zestawy

Moja ulubiona metoda stymulująca sprzedaż to tworzenie zestawów. Zestawy na Allegro możemy tworzyć praktycznie ze wszystkiego. Eksperymentuj jaki zestaw będzie najlepszy z danym produktem. x2, x3 może razy 8? Np. zestaw wkładów do dzbanków filtrujących najlepiej sprzedaje się w wariancie x4, wkłady do mopa x2 a kawa x6. Jeżeli nie masz produktów z których można zrobić zestaw wielokrotności, zawsze możesz miksować rzeczy ze sobą, np. słuchawki + mikrofon, etui + szkło ochronne, lakier + baza + utrwalacz ;). Samo allegro widzi potencjał w zestawach, co przejawia się w narzędziach do tworzenia ich bezpośrednio na portalu.

 

Jak widać, powyższe praktyki nie są skomplikowane ani ciężkie do wdrożenia. Wystarczy wpisać to w swój schemat działania i czekać na rezultaty. Oczywiście nie na wszystko jest czas, ale pamiętajcie że metoda małych kroczków jest także bardzo skuteczna. Tworząc 3 zestawy dziennie, po tygodniu macie ich 21, nie tworząc ich wcale – dalej macie 0. Także testujcie, bawcie sie i sprzedawajcie.

Piszcie co sądzicie, co sie u was sprawdza i co planujecie wdrożyć. PIĄTKA!

Marcin Gawryluk