alleTips #4 ukryty obrazek

Pamiętacie czasy w których edycja oferty była niemożliwa? Dość często chciałem dodać coś do aukcji, jednak nie mogłem. Aby ominąć tą blokadę na każdej aukcji wprowadziłem przeźroczysty biały obrazek o wymiarach 1px x 1px. Bardzo ważne, by pixel nie miał w kodzie HTML nadanych rozmiarów przez atrybuty height i width. Jeśli je nadamy, zdjęcie będzie się skalować do podanych rozmiarów, a w efekcie przekaz zostanie rozmyty.

Do czego zastosować ukryty obrazek ?

  • informacje o nowościach
  • informacje o promocjach czy gratisach dodawanych do paczki w danym okresie
  • informacje o urlopie
  • informacje o wydłużonym czasie transakcji ( na własne ryzyko, stosuje to rzadko dobierając ostrożnie przekaz na banner. Zgodnie z regulaminem, na jednej aukcji, nie mogą być podane dwie informację, które się zaprzeczają np czas wysyłki: do 2 dni jako parametr i info na banerze czas wysyłki do 5 dni roboczych )

Newsletter dla Sprzedawców
Twoja konkurencja już się zapisała 😉 i korzysta z cotygodniowych wskazówek sprzedażowych. Nowości, trendy, techniki zwiększające przychody - Zero SPAMu i Śmieci.

Dla firm, które nie korzystają z oprogramowań automatyzujących pracę przy wystawieniu/edycji oferty jest to szybkie i skuteczne rozwiązanie.

Bardziej zaawansowani Sprzedawcy, umieszczają pixele przy każdej sekcji aukcji oraz podpinają alias pod ten obrazek. Tym samym w razie potrzeby tworzą spersonalizowany banner z przekierowaniem do wyznaczonej aukcji czy grupy przedmiotów.

Pozostałe Tipsy Allegro dostępne pod linkiem  alleTips

 

ZaGłosuj !

1 thought on “alleTips #4 ukryty obrazek”

  1. Mógłbyś zamieszczać datę zamieszczenia posta. Bo np w tym przypadku nie wiadomo czy dany Tips nadal jest możliwy, czy to nie było np z 3 lata temu gdy były jeszcze inne zasady na allegro. Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*