fbpx

Popularne serwisy aukcyjne : trendy 2018

Zapewne już przeczytaliście masę artykułów dotyczących podsumowania roku. Nie zamierzam Was  zamęczać, ale mam prośbę byście w tym czasie rzetelnie przysiedli do analizy Waszych sprzedaży na Allegro w 2017 ( rok do roku, miesiąc do miesiąca, nowa konkurencja w kategorii, najefektywniejsze działania, błędy, opinie klientów, nowe wprowadzenia produktów itp. ) Nie odpuszczę natomiast trendów w 2018, bo może to pchnąć lub nadać kierunek Waszym działaniom.

Polski portal aukcyjny

Mimo częstych wypowiedzi ekspertów na łamach różnych czasopism, konferencji czy wywiadów Allegro nie jest ani portalem aukcyjnym, ani polskim portalem aukcyjnym 🙂 W serwisie stosunek ofert kup teraz do licytacji wynosi 97% do 3 %. Do Allegro lepiej pasuje określenie platforma handlowa, galeria marek czy ostatnio modne określenie marketplace. Historie przejęć firmy można odnaleźć na Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Allegro.pl_(przedsiębiorstwo)

Straszak na Allegro

„Jak wejdzie Amazon to wymiecie tę bandę złodziei i się skończy … !!” W ostatnim czasie bardzo popularne stwierdzenie wśród społeczności sprzedawców. Nie trzeba wiele, by sprawdzić jak kształtuje się cennik i zasady funkcjonowania na Amazon czy Ebay. Prowizja na Amazon wynosi 15% w modelu własnej wysyłki, a prowizje na Ebay 9% + 3% PayPal. Odsyłam do cennika Allegro i porównania. Potwierdza się teza, którą ostatnio usłyszałem: te wszystkie krytyczne opinie w stosunku do Allegro wywodzą się z braku wiedzy.

Facebook MarketPlace

Jeśli miałbym polecić miejsce którym warto się zainteresować to bez wątpienia polecam facebook marketplace. Nie wiem czy Zuck zdaje sobie sprawę jaki ma potencjał w swoim narzędziu sprzedażowym. Miejsce rozrywki kilkudziesięciu milionów Polaków, z ogromną wiedzą dotyczącą zainteresowań, miejsc pobytu, preferencji zakupowych. Łączą to ze społecznym dowodem słuszności ( rekomendacja znajomych ) mamy machinę do sprzedawania. Wystarczy popracować nad wyglądem i będzie moc !

OLX z nowym cennikiem

Powoli kończy się czas w którym dawna Tablica jest darmowym portalem ogłoszeniowym. Niedowiarków odsyłam do źródła informacji https://pomoc.olx.pl/hc/pl/sections/115001610749-Zmiany-w-kategorii-Dom-i-Ogród Od momentu gdy Fundusz przejął Allegro, OLX stało się bezpośrednią konkurencją. $ na marketing trzeba skądś uzbierać 🙂

olx nowy cennik

eMag – wielobranżowy sklep internetowy

Kto pamięta Agito.pl ? To portal, który był w portfolio Grupy Allegro. Stara się jak może, by przyciągnąć sprzedawców na swój serwis. Obecnie jestem w trakcie negocjacji i będę chciał wprowadzić jednego ze swoich Klientów w to narzędzie sprzedażowe. Jeśli szukacie alternatywy – próbujcie.

Poznańska Arena.pl

W ostatnim czasie z zaciekawieniem przyglądam się rozwojowi tej platformy zakupowej. Moje pierwsze opinie były sceptyczne i opisałem je we wpisie konkurencja dla Allegro. Dzisiaj widzę, że coraz więcej inwestują w marketing ( http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/arena-pl-swieta-bez-ale-w-bozonarodzeniowych-reklamach-wideo# ) rozszerzają współpracę z partnerami ( http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/marketplace-arena-pl-podpisal-umowe-z-payu,153100.html ) czego efektem jest wzrost użytkowników na stronie ( screen poniżej ). Nie widzę nadal wartości, wyróżnika tego portalu, co oznacza że jedzie tym samym torem co Allegro, tylko że jest daleko w tyle.

arena portal zakupowy

Podsumowanie

Pomarańczowe Mocarstwo w 2018 roku utrzyma swoją pozycję. Część sprzedaży będzie jednak uciekać w kierunku wschodnim – AliExpress – w przypadku drobnicy rekompensatą na długo oczekiwaną paczkę jest 3x tańszy produkt i wysyłka gratis. Niestosowne byłoby pominąć takie serwisy jak Carrefour marketplace czy Empik  marketplace. Na tym krótkim przedstawieniu chciałbym jednak skończyć :))))

P.Ssssss.

Chciałbym tworzyć tego bloga razem z Wami. Dlatego proponuje, byście uczestniczyli w procesie doboru tematów na kolejne wpisy. Poniżej znajdują się trzy propozycje tematów na kolejny artykuł. Czekam w komentarzach na Wasze opinie, który z nich wg Was jest najbardziej interesujący i chcielibyście, aby pojawił się na blogu. Możecie zgłaszać również swoje własne pomysły :

  1. Jak tworzyć i optymalizować kampanię ads allegro ?
  2. Monitorowanie Allegro: dane, statystyki, metryki sprzedaży.
  3. Własny sklep internetowy czy sprzedaż na Allegro ?

Komentujcie