Idzie nowe || Zmiany Super Sprzedawca i Allegro Smart

Wielkie zmiany przed Nami. Część branży to co się stanie nazywa roboczo koniec dropshipping’u na Allegro. Nie ukrywam,że to ta część, która ma towar na magazynie i jedynym pomysłem na biznes nie jest obniżka cenowa. Dwa główne programy na Allegro od 1 lutego ulegną transformacji. Poniżej krótki spis najważniejszych zmian.

Super Sprzedawca Allegro

Od 1 lutego obowiązkiem uczestnictwa w programie będzie uzupełnianie minimum 50% numerów przesyłek dla transakcji z ostatnich 30 dni. Czas będzie liczony od momentu zapłaty (lub wyboru przesyłki pobraniowej) do momentu zeskanowania przesyłki przez kuriera. Soboty, niedziele i święta “zatrzymują licznik” – czas nadania nie jest liczony (jeśli Klient zakupi w piątek o 22:40 sprzedawca ma czas do poniedziałku 22:40). Urlop sprzedawcy niestety nie, a dodatkowo format przedsprzedaży również nie jest wyjęty ze statystyk (to wada tego rozwiązania). Docelowo ta wartość wraz kolejnymi miesiącami ma wzrosnąć do 98% uzupełnionych nadań.

Sprawdź czy spełniasz wymagania pod adresem Super Sprzedawca Allegro. Mam nadzieję, że nie ujrzałeś wyniku poniżej :))

super sprzedawca na Allegro

 

Allegro Smart

Długo sprzedawcy musieli czekać na ostateczny komunikat i było warto. Warunki zostały “poluzowane” i wcześniejsze zapowiadane zmiany zostały lekko zmodyfikowane na korzyść wszystkich: serwisu, sprzedających i kupujących. Nowe zasady mówią, że trzeba spełnić jeden z warunków

 • udostępnienie co najmniej dwóch form dostawy Towarów z grupy automaty do paczek (paczkomaty), punkty odbioru (np Paczka w Ruchu) lub listy polecone (Poczta Polska)
  LUB
 • udostępnianie numerów przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień.

Dodatkowo bardzo istotna informacja od Allegro

Od 1 lutego nie będziemy wymagać wysyłki w 24 godziny. Wiemy, że w niektórych kategoriach ten warunek jest trudny do spełnienia, dlatego zostaje on zawieszony.

Co istotne w tej zmianie – Allegro Smart nie jest liczone dla Konta w pierwszym przypadku tylko dla pojedynczych aukcji. Sprzedawca może oferować część asortymentu w Smarcie a pozostałych nie musi.

Zadanie:

Wpisz w komentarzu ile w Twojej kategorii głównej obecnie jest produktów z usługą Smart. Po wprowadzeniu zmian, sprawdzimy sobie czy i jak zmienił się licznik ofert w smarcie 🙂

Poznańska Gratka

Pytaliście o szkolenia w innych miastach niż Warszawa. No i zaczynamy: od serca Wielkopolski. Z kim się widzę 6 lutego w Poznaniu ? Napiszcie w komentarzu jakie jeszcze inne miasta powinniśmy odwiedzić 🙂 Agenda i szczegóły szkolenia.

 

4.3 (85.52%) 29 votes

7 thoughts on “Idzie nowe || Zmiany Super Sprzedawca i Allegro Smart”

 1. Artykuł napisany niedbale, “na kolanie”. Mnóstwo literówek, niedokończone słowa, niejasna składnia. Niektóre zdania trzeba czytać kilkakrotnie, by zrozumieć sens przekazu. Błędy logiczne (“…ma wzrosnąć od 98% “) Spacje przed/po znakach przestankowych i znakach nawiasów wstawiane losowo, co także świadczy o niedbalstwie. Błędy ortograficzne: jeśli słowo angielskie kończy się na spółgłoskę, w odmianie nie dajemy apostrofu (dropshipping’u – powinno być dropshippingu). Itp, itd…
  Ogólne wrażenie słabe. Świadczy to trochę o braku szacunku dla odbiorcy.

   1. Lol to nie chodzi o nazi grammer ale zasadę, że jak coś robisz to się przyłóż do tego. Mnie też okropnie się to czytało tym bardziej, że opisywany temat znam dobrze, a tu musiałem kilka razy domyślać się co autor miał na myśli. Co gdybym tematu w ogóle nie znał? Kiepskiej jakości zapleczówka 😉

 2. Łukasz Siekiera

  Paweł,

  dla mnie ok! Prawdopodobnie TW i arkusze mają taki wpływ na ortografię 😀 Najważniejsze że w formułach nie ma błędu! 😛 😀

  1. zbieramy chętnych i coraz bardziej spoglądamy w tamtą stronę 🙂
   Szkolenie Allegro Katowice to dobry pomysł !

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*