alleTips #14 Zachowania sprzedażowe i sposób obsługi Klienta || Tajemniczy Klient na Allegro

Tajemniczy Klient na Allegro  to narzędzie zaczerpnięte ze sprzedaży stacjonarnej, niestety rzadko stosowane w świecie online. A dlaczego ? Ciągła weryfikacja powinna być kluczem do optymalizacji pracy oraz zapewnienia pozytywnych doświadczeń zakupowych Klientom.

Sprawdzian zespołu

Zabaw się w Klienta swojego sklepu na Allegro i przejrzy każdy odcinek, który może mieć wpływ na postrzeganie Waszej marki wśród licznej konkurencji. Dokonaj zakupu incognito na swojej aukcji, zweryfikuj proces wysyłki i zapakowania, a nawet zareklamuj towar. Cofnij się krok wstecz i wyślij zapytanie ofertowe. Zmierz czas oczekiwania na odpowiedź, sprawdź czy Biuro Obsługi Klienta dobrze rozpoznało potrzeby i doradziło w wyborze. Czy po pierwszej wiadomości i braku zwrotki od Konsumenta został ponownie wysłany mail z pytaniem: czy podesłana propozycja spełnia oczekiwania odbiorcy. Co zyskujemy ? Zespół BOK wiedząc, że jest monitorowany dostarcza wysoki standard świadczonych usług, a właściciel wie, które procesy – telefoniczna  obsługa klienta oraz mailowa, szczególnie doradztwo – należy przebudować, wesprzeć, zautomatyzować.

Newsletter dla Sprzedawców
Twoja konkurencja już się zapisała 😉 i korzysta z cotygodniowych wskazówek sprzedażowych. Nowości, trendy, techniki zwiększające przychody - Zero SPAMu i Śmieci.

Wyzywam Cię!

Właścicielu firmy, dyrektorze sprzedaży, kierowniku zespołu: kimkolwiek jesteś wyślij w tym momencie pytanie o przedmiot, zamów przedmiot z oferty Allegro do paczkomatu i sprawdź czy wszystkie etapu procesu doradztwa-sprzedaży, który tworzyłeś są na oczekiwanym poziomie. Z moich doświadczeń wynika, że na 10 przypadków aż 8 znacząco odbiega od przyjętych standardów. Czekam na Twoje opinie w komentarzu, a dla aktywnych uczestników dyskusji opisze inny model wykorzystania tego narzędzia.

 

2 (40%) 3 votes

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*