TradeWatch – raporty sprzedaży i statystyki na allegro

Statystyki na allegro to temat rzeka. Nadszedł więc czas na pierwszy wpis dotyczący podstawowego narzędzia wszystkich wyjadaczy allegrowych : TradeWatch.

Co to jest TradeWatch ?

Obecnie na rynku nie ma bardziej dokładnego oprogramowania, które pozwoliłoby w precyzyjny i szybki sposób przejrzeć tony danych sprzedażowych. Samo Allegro nie oferuje tak rozbudowanego narzędzia, niemniej jednak warto skorzystać na początek ze statystyk serwisu. Niektóre czynności można zrobić na piechotę, zliczyć i analizować dane ogólnodostępne w serwisie – tylko po co ? Zaoszczędzony czas można przeznaczyć na realizacji nowych rozwiązań wynikających z zaobserwowanych wniosków. Istnieje mała alternatywa dla TradeWatch, która udostępnia okrojony, ale przydatny wycinek tego narzędzia. Aplikacja allegroAuction pozwala podejrzeć szczegóły danej aukcji ( historie sprzedaży, liczbę wyświetleń, zmiany ceny itp ).

Kilka szczegółów dotyczących TradeWatch

  • narzędzie jest płatne, ale autor udostępnia okres testowy. Sprawdź  TradeWatch za darmo przez 7 dni 
  • przed rozpoczęciem pracy, należy zweryfikować swoje konto. Proces weryfikacji polega na wysłaniu określonej wiadomości za pośrednictwem formularza kontaktowego Allegro. Kiedyś wystarczyło wklejeni kodu w odpowiednią sekcję.
  • na YT zachowała się prezentacja z wystąpienia twórcy https://www.youtube.com/watch?v=P-Hv9uUODK4
  • możliwości narzędzia jest ogrom, jednak brakuje dokładnej instrukcji, która by szablonowo opisała każdą dostępną opcję – tutaj pojawia się pole do popisu dla mnie 😀

Monitoring Cen na Allegro

Po tym krótki wprowadzeniu, chciałbym zaprezentować pierwszy raport. Zamiast wertować codziennie po filtrach allegro i analizować zmiany w cenach, można skorzystać z gotowego rozwiązania. Minuta konfiguracji i mamy zautomatyzowany proces dostarczania zmian na naszą skrzynkę, do dzieła !

  1. Wybieramy raport Monitoring Cen
  2. Ustawiamy stosowne parametry ( kategorię, sprzedawcę, cenę itp )
  3. Generujemy raport
  4. Na samej górze klikamy Zapisz raport
  5. Na Pop-Up ustawiamy szczegóły raportu ( dni w który raport ma spływać na nasz email )
  6. W panelu głównym pojawi się nasz nowo stworzony raport.

Newsletter dla Sprzedawców
Twoja konkurencja już się zapisała 😉 i korzysta z cotygodniowych wskazówek sprzedażowych. Nowości, trendy, techniki zwiększające przychody - Zero SPAMu i Śmieci.

Aby lepiej zobrazować proces tworzenia raportu posłużę się przykładem. Kategoria Drony, sprzedajemy model DRON OVERMAX X Bee, interesuje nas codzienne analiza z wahań cenowych tego przedmiotu ( obniżka i podwyżka )

Wybieramy odpowiednią kategorię, zakres dat oraz frazę kluczową, zaznaczając dziennik zmian cen.

TradeWatch monitoring cen

Wygenerowany raport zapisujemy, korzystając z elementu Zapisz raport umieszczonego na samej górze.

Monitoring Cen Tradewatch

Ostatni element to wybranie szczegółowych opcji, w jakich dniach dany raport ma spływać na naszą skrzynkę.

Allegro monitoring cen

 

Czekam na Wasze przykłady raportów i inspirację. Którym elementem powinienem zająć się w następnym wpisie dotyczącym TradeWatch ?

ZaGłosuj !

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*