Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

alleTips #7 rTm na allegro

utworzone przez Konrad
2017-07-03

Na początek krótko czym jest Real Time Marketing ( rTm ). Tłumacząc dosłownie: marketing czasu rzeczywistego. Korzystając z chwili marketer wykorzystuje pewne zdarzenie przekłada to na komunikat marketingowy związany z jego firmą lub marką. Poniżej prezentuje przykład : zaćmienie słońce oraz przekaz marketingowy  jaki towarzyszył temu wydarzeniu:

Real time marketing oreo zachód słońca

źródło: PRable

Real Time Marketing zachód słońca coca-cola allegro

źródło: Coca-Cola

Jak wykorzystać ten mechanizm na allegro ? Ja dostrzegam przynajmniej trzy możliwości:

1. Aktualności

W listopadzie pierwszy raz usłyszałem o BLIKu, a było to związane z integracją tej formy płatności z serwisem allegro. Towarzyszyła temu kampania marketingowa oraz promocja kuponowa. Jeszcze w ten sam dzień wystawiłem kilka aukcji z tytułem frazy kluczowe +  słowo BLIK. Podobnie zareagowałem, gdy było głośno na allegro o paczkomatach czy portal wszedł we współpracę z Alior Bankiem. W ostatnim czasie warto wspomnieć o ratach 0%.

[quads id=”1″]

2. Wydarzenia okolicznościowe

Moją obowiązkową lekturą jest strona kalendarz świąt nietypowych oraz sprawdzanie wydarzeń, które odbędą się w bieżącym miesiącu. Posłużę się przykładem dość oczywistym, jakim jest dzień kobiet. Wpisując w tytuł  frazę „8 marca prezent na dzień kobiet dla niej” trzy tygodnie przed świętem wszystkich pań udało mi się uzyskać dość pokaźny przychód z inwestycji na poziomie 20 gr 🙂 W kwietniu zainteresowanie tą aukcją było na tyle małe, że zakończyłem jej żywot.

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

3. Bądź na czasie

Kojarzycie San Escobar ? Branża wycieczkowa bardzo skorzystała na wypowiedzi Pana Ministra. Po wpisaniu w google tej frazy można było pozyskać Klienta za stawkę 0,01 zł w CPC Adwords. Przykład? Biuro turystyczne i wycieczka do krajów w okolicach San Escobar, Play udostępnił Roaming LTE dla osób przebywających w San Escobar. Jak ja wykorzystałem to u siebie ? Połączyłem to wydarzenie ze sprzedażą ręczników. Sama aukcja nie zanotowała wielkiej sprzedaży ( 1 oferta kupna )63 lecz aukcje odwiedziło i z marką zapoznało się kilkuset allegrowiczów, co jest dla mnie małym sukcesem.

Wyszukiwarka allegro to silne narzędzie marketingowe. Zaraz po Google czy Facebook jedno z najczęściej używanych narzędzi do zaspokojenia potrzeb informacyjnych.

 

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount