Dzisiejsza porada allegro skierowana jest dla Sprzedawców, którzy stawiają pierwsze kroki w sprzedaży internetowej. Wiele firm rozpoczyna swoją przygodę w e-handlu od allegro. Popularność serwisu, brak opłat wstępnych, intuicyjny proces umieszczenia ofert to jedne z kilku powodów takiego wyboru. Przy sklepie www trzeba już coś wiedzieć o HTMLu, mieć budżet na uruchomienie sklepu i  doświadczenie związane z promocją. Jest  jeden dobry zwyczaj, który w przyszłości  pomoże ( albo nie pokrzyżuje planów ) przy budowaniu własnego sklepu internetowego.

[quads id=”1″]

Podczas zakładania konta na allegro, powinieneś wymyślić unikatowy, łatwy do zapamiętania login Sprzedawcy. Co najważniejsze, zaproponowana nazwa powinna być powiązana z potencjalnym adresem sklepu internetowego. Szukając nazwy dla konta allegro, sprawdź dostępność domeny, najlepiej z końcówką „pl”.

Jeśli masz już nazwę konta allegro, wykupiłeś analogiczną domenę, przekieruj ją na konto allegro do momentu, gdy nie będziesz miał sklepu internetowego. Adres eCiuchy.pl wygląda lepiej niż  http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=104213413 , prawda ?

Zanim zacząłem pisać bloga, pod adresem http://vsprint.pl była tylko moja wizytówka z kontaktem. Pamiętam również bardzo dobrze początki sklepu eltro24.pl i konta www_eltro24_pl. Sklep powstał po kilku miesiącach, ale domena od pierwszych dni przekierowywała na allegro.

Inne przykłady, które znalazłem, a jeszcze nie mają sklepu internetowego to:

dodrukarek.pl

http://www.cnc3.pl

 

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Zbliżamy się do dziesiątej porady. Postaram się, aby było to coś wyjątkowo ciekawego ;o). Śledźcie bloga, komentujcie i zerknijcie na 8 wcześniejszych porad allegro w serwisie.