Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

Dlaczego nie masz sprzedaży na aukcjach allegro ?

utworzone przez Konrad
2017-08-15

Artykuł dotyczący najczęstszych błędów na allegro cieszył się dużą popularnością i wygenerował sporą liczbę zapytań mailowych. Podczas ostatnich audytów skrupulatnie zbierałem kolejne elementy oferty allegro, które powodują brak zaangażowania użytkownika oraz nie prowadzą do sprzedaży.

[quads id=”1″]

1. Przesadna oszczędność na aukcjach

Pierwszy raz spotkałem się ze sprzedawcą, który prowadził sprzedaż na allegro wystawiając aukcję, tylko jedną aukcję. Mogę się domyślić plusów ( łatwość w zarządzaniu, szybkość wprowadzania zmian, pełna kontrola ) jednak szansa na to, że Klient znajdzie właśnie tę aukcję jest poniżej jednego punktu procentowego. To przypadek, choć prawdziwy pokazuje jak sprzedawcy podchodzą do polityki wystawiania konkretnego przedmiotu: jeden produkt = jedna oferta. Przecież można aukcję wystawić z różnym tytułem, miniaturką, ceną itp. Niebawem we wszystkich kategoriach koszty wystawienia będą wynosić 0 zł.jedna aukcja na allegro

2. Brak rozróżnień w miniaturkach

Szybki audyt, rzut okiem na pełną ofertą sprzedawcy, scroll w dół, kolejna strona i … ciągle ta sama miniaturka. Na wszystkich spośród blisko 900 aukcji to samo zdjęcie w mini. W środku do wyboru kilkaset wzorów – czemu nie jest to wykorzystywane ? Są różni odbiory np: dla dzieci Minionki, dla kobiet kotki, misie a dla facetów motyw samochodowy.

Ta sama miniaturka na 900 aukcjach

3. Kradzież zdjęcia na allegro z serwera

Uwielbiam sytuacje, gdy ktoś korzysta  ze zdjęcie bez zgody właściciela i jest na tyle bezczelny by podbierać je bezpośrednio z serwera. Karma szybko wraca i potencjalny Klient na aukcji z kradzionym linkiem może ujrzeć następujący efekt:

View post on imgur.com

 

( powyżej 18 r. ż ) http://web.archive.org/web/20140821110520/ http://img219.imageshack.us/img219/6654/beztytuuyq8qa4.png

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

4. Sprzedaż poniżej kosztów

Inaczej zwana: sprzedaż pod wodą. Też się zastanawiacie jak pseudo Sprzedawcy liczą koszty ? Cena zakupu, podatki, prowizja + darmowa wysyłka itp .. to niemożliwe by na tym dało się zarabiać. Są branże w których nie kupuje się pojedyńczej sztuki i zarabia się dopiero na „n-tej”. Zdjęcie poniżej ilustruje taki przykład: lakier za 6.99 z kurierem gratis ( gdzie cena kuriera jest w granicach 10 zł ) . Przypomnę: najważniejsze w tej branży jest zarabiać, nie sprzedawać.

Nierentowna sprzedaż na allegro

5. NIEzarządzanie ofertą promowaną

Od 1 sierpnia zmienił się cennik aukcji promowanych ( cena w górę o 250% ) + dodatkowa prowizja od sprzedaży na aukcjach promowanych. Zły dobór wyróżnień może uderzyć po kieszeni. Sierpniowa faktura allegro dla niektórych będzie szokiem. Poniżej oferta Sprzedawcy, który wyróżnia większość swoich aukcji. W tym przypadku może po prostu stać na takie działania właściciela konta 😉 Liczba ofert zwykłych jest szczątkowa. ( na 48 aukcji tylko jedna była pozbawiona wyróżnienia )

Liczba ofert w sklepie allegro

Sklep allegro oferta zwykła

[quads id=”1″]

Już zbieram  diamenciki do kolejnego posta, tymczasem czekam na Wasze propozycję w komentarzach.

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

Empik

Empik ADS

Empik Full Service

Empik wystawianie ofert

eMag

Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount