Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

Jak zwiększyć sprzedaż na allegro o 1600% ?

utworzone przez Konrad
2017-08-29

Tytuł dość odważny i przyciągający, bo przecież kto by nie chciał poznać odpowiedzi na pytanie: jak zwiększyć sprzedaż na allegro ? Ponad 2/3 sprzedawców wystawiając przedmiot na pomarańczowym portalu robi to po linii najmniejszego oporu ( na skróty 😉 ) dodając tylko jedną aukcję danego produktu. W tym dość krótkim artykule chciałbym zachęcić Was do troszkę odmiennego podejścia i skorzystania z dobrodziejstw serwisu allegro.pl – darmowego wystawiania w niektórych kategoriach.

Czego szukasz ?

Po kilku latach pracy przy śrubowaniu sprzedaży na allegro w przeróżnych branżach wiem jedno – każdy Klient jest inny. Jedni zwracają uwagę miniaturkę, dla części Konsumentów szybkie odnalezienie produktu wiąże się z natychmiastowym zakupem, innych kręci darmowa wysyłka jako element triggera zakupowego, no i wszyscy dobrze znamy tych dla których liczy się najniższa cena na allegro !

Zwiększ liczbę odwiedzin swoich aukcji

Nie znam prostszej metody na poprawienie wyników sprzedaży jak wystawienie jednego przedmiotu w kilku wariantach. Co rozumiem przez wariant ? Każdy element aukcji, który jest kluczowy dla Klienta, na który Klient zwraca uwagę podczas procesu zakupowego. Cztery podstawowe warianty z których korzystam to:

  • Zdjęcie
  • Tytuł aukcji
  • Opis
  • Cena

Dla przykładu wystawiając tuner, zadbaj o to by aukcja była w różnych cenach, zdjęcie z miniaturce było za każdym razem inne, tytuły odmienne, a sam opis również był zróżnicowany. Poniższe zdjęcie prezentuje zastosowanie mechanizmu powielania aukcji – tytuł + środek aukcji. Pierwsze trzy nie generują zamówień, dopiero czwarty wariant aukcji zanotował sprzedaż.

Jak zwiekszyć sprzedaż na allegro - przykład

Jak zwiekszyć sprzedaż na allegro

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Automatyzacja, testowanie, optymalizacja

Zdaje sobie sprawę, że przy 1000 unikalnych przedmiotów, może być ciężko wszystko zrobić według powyższego schematu. Dla firm, które korzystają z „kombajnów” do wystawiania aukcji można to zautomatyzować, a później kontrolować. Dla mniejszych firm polecam wystawić przedmiot w 3-5 wariantach i dla małej liczby produktów z oferty ( tam gdzie jest największa konkurencja ). Dla „chcących” podpowiadam, że można bawić się również typem aukcji, kategorią, kosztami wysyłki itp.

Podany przykład to nic innego jak przetestowanie i wyłonienie najlepszego rozwiązania. Nieodłacznym elementem tej strategi jest optymalizacja i wygaszanie aukcji. Chodź koszty wystawienia mogą być zerowe to już zarządzanie takim portfolio niekończenie. Przy optymalizacji warto zwrócić uwagę na dwie wartości: liczba wyświetleń i liczba zakupów. Nie zawsze dana aukcja musi sprzedawać – może przyciągać Konsumenta i przez wielowariantowość odsyłać do innej aukcji.

 

Jeśli jesteś ciekawy jak jeszcze bardziej podkręcić aukcję by zwiększyć obroty napisz do mnie: poczta@vsprint.pl

 

 

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

2 komentarze

  1. Andrze

    Przydało by się narzędzie do automatycznych testów A/B różnych wariantów aukcji.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount