Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

Odkryj nieznane możliwości Allegro || 7 rzeczy o których nie wiedziałeś

utworzone przez Konrad
2018-06-01

Są takie obszary na pomarańczowej platformie transakcyjnej, które nie są „podawane na tacy”. Można się z nimi spotkać w momencie, gdy mocno zagłębimy się w regulamin serwisu, wpisy w serwisie Allegro dla Sprzedających lub na innych mniej/bardziej oficjalnych kanałach. Poniżej prezentuje 7 odkrywczych ciekawostek o których mogłeś nie wiedzieć:

[quads id=”1″]

Kupony dla Klientów na Allegro

Jeśli dokonałeś zakupu u wybranego sprzedawcy, to po jakimś czasie mogłeś otrzymać propozycję skorzystania z kuponu na kolejne zakupu. Bardzo proSprzedażowy mechanizm, sprawdzający się w branżach, gdzie dany produkt kupuje się z dużą częstotliwością ( kosmetyki, jedzenie, tusze ) szczególnie, gdy Konsument został pozytywnie obsłużony. Pewnie teraz się zastanawiasz czemu Ty nie masz takiej możliwości. Wracając do pierwszej linijki przypomnę, że tę opcję mają udostępnioną jedynie wybrani sprzedawcy. Wybrani czyli jacy ? VIPy 🙂 ! Poniżej antyprzykład korzystania z tej funkcjonalności – SPAM.

kupony na allegro

 

Środowisko testowe Allegro

Człowiek uczy się całe życie, szukajcie a znajdziecie itp. Pewnego razu pomyślałem sobie, że przydała by się wersja na której można bezpiecznie testować wystawienie oferty allegro, dokonać zakupu na platformie itp. Chwila z wujaszkiem Google i odnalezione: środowisko testowe Allegro. Więcej do poczytania pod linkiem SandBox

Promowanie marki na Allegro

Słyszeliście o Allegro Ads 4 Brands ? To narzędzie umożliwiające zarządzenie siecią reklamową bez posiadania sklepu na Allegro. Ciężko domyślić się o co chodzi ? Już wyjaśniam: Marka X nie prowadzi sprzedaży na Allegro, ale posiada resellerów R1,R2,R3, którzy wystawiają przedmioty marki X na Allegro. Marka X chce wesprzeć ten kanał sprzedaży, promując w Ads Allegro swoich partnerów. Ads4Brand jest idealnym rozwiązaniem, które pozwala na promocję  wskazanych przedmiotów bez kontaktu z autoryzowanymi sprzedawcami i wymienianiem się fakturami reklamowymi. Całą kampanią zarządzają marketerzy w siedzibie producenta.

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Ochrona marki własnej na Allegro

Skoro już jesteśmy przy markach to od dłuższego czasu pomarańczowy serwis udostępnia Program Współpraca w Ochronie Praw  ( w skrócie WOP Allegro ) dla właścicieli brandów. Dzięki uczestnictwie w programie łatwiej jest walczyć z podróbkami, kradzieżą własności intelektualnej, a w rezultacie masz pewność, że konsument otrzyma pełnowartościowy, oryginalny produkt wychodzący spod Twojego logo. Jeśli chcesz wiedzieć więcej odwiedź stronę Ochrona marki na Allegro.

Czy można zmienić login na Allegro ?

Okazuje się, że można. Jestem zdziwiony podobnie jak Wy. Dowiedziałem się o tym fakcie zupełnie przypadkowo. W marcu napisałem do sprzedawcy rtv_technika prośbę o pomoc w doborze aparatu:

Wiadomość do Allegro kontakt

Po 3 miesiącach, gdy budżet już zezwoli na zakup odnalazłem wiadomość na skrzynce, kliknąłem link i nie dość, że oferta była zamknięta to na dodatek zmienił się login sprzedawcy.

Zmiana loginu Allegro

Podpytałem u źródła i okazało się, że jest możliwa zmiana loginu Allegro, jeśli nie wynika to z kaprysu i jest uzasadniona. Przecież zakładając konto 18 lat temu np.: alek17 na maila alek17@buziaczek.pl i tworząc przez ten okres potężną firmę AlekExpress można spodziewać się pozytywnego rozpatrzenia swojej prośby 🙂

Artykuły eksperckie Allegro

Niewielu z Was pewnie zauważyło, że serwis prowadzi działania contentowe na szeroką skalę. Pod listingiem ofert można znaleźć artykuły redagowane w celu polepszenia pozycji w wynikach google ( po „zapętleniu aukcji”, włączeniu SSL, zmianie sposobu wyświetlania adresu sklepu sprzedawcy to kolejny obszar, który ma przybliżyć Allegro do TOP3 w Google ). Jaką wartość to może mieć dla Was ? To kopalnia wiedzy dotycząca fraz kluczowych oraz darmowe źródło reklamy: odnajdując artykuł z Twojej kategorii produktowej i przeglądając odnośniki w nim zawarte, postaraj się aby użytkownik po przepliku z artykułu znalazł Twoją aukcję na listingu.

Klient może ustalić koszt transportu na Allegro

Oj może, może … Nie jest tego duża skala i występuje w bardzo specyficznej sytuacji: Klient kupuje dwa przedmioty od tego samego sprzedawcy: dętkę która ma jedynie wysyłkę listem oraz pompkę, która może być wysłana kurierem lub paczkomatem. Ze względu na brak wspólnej metody transportu, serwis zezwala kupującemu podać koszt wysyłki. Można się jedynie domyśleć, jaki ten koszt zwykle jest…

Jeśli lubisz ciekawostki tak jak ja to zapraszam na szkolenie, które już niebawem odbędzie się w stolicy ! Gwarantuje kocioł sensacji 🙂

Szkolenie Allegro

 

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount