Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

⚖⌚ Jak zmniejszyć koszty Allegro? || Opłata utrzymaniowa

utworzone przez Konrad
2019-07-11

Kluczowym filarem pracy przy „projekcie Allegro” jest pilnowanie kosztów ( jednym z nich jest opłata utrzymaniowa ).  W tak dynamicznie zmieniającym się środowisku sprzedawca powinien być na bieżąco z cennikiem i z mechanizmami pozwalającymi chodź trochę zaoszczędzić 🙂 Tym razem artykuł nie będzie o pielęgnacji sprzedaży, a skupimy się na optymalizacji wydatków. Inspiracją do wpisu była ostania zmiana w regulaminie Allegro, z którą możecie zapoznać się poniżej:

oplata utrzymaniowa

 

Co to jest opłata utrzmaniowa ?

Dla szybkiego przypomnienia, opłata utrzymaniowa załącza się w momencie, gdy aukcja przez jeden rok nie zanotowała sprzedaży. Od tego momentu co 10 dni zaliczane jest 10 gr. Z jednej strony nie jest to duża kwota, jednak przy posiadaniu nawet 1 tysiąca aukcji w miesiącu można „nazbierać” coś w okolicy 200 zł.  Szczególnie mocno doskwiera to w branżach sezonowych, gdzie produkty nie sprzedają się ciągle.

kto klika, nie błądzi 🙂
[quads id=”1″]

Ręczne sprawdzanie kosztów na Allegro

Pierwszym ze sposobów na uniknięcie opłaty utrzymaniowej jest manualne sprawdzanie nadchodzących kosztów i zamykanie ofert nieefektywnych. Służy do tego zakładka nadchodzące opłaty w Allegro. Filtrujemy po opcji opłata utrzymaniowa i dostajemy listę aukcji, w których niebawem naliczy się 10 groszy. W takiej sytuacji proponuje zamknięcie aukcji natychmiast i sprawdzenie czy jest sens ponownie ją wystawiać. Tutaj dwie cenne wskazówki:

 • przed ponownym wystawieniem staramy się przejrzeć aukcję i nanieść poprawki. Być może pewne elementy są już nieaktualne ( data ważności ) czy elastyczność cenowa jest zbyt mała ( technologia z czasem tanieje, bo wchodzą kolejne nowsze modele )
 • korzystamy z opcji wystaw podobną aukcję, a nie wznów. Wznowienie nie uchroni Nas przed opłatą utrzymaniową.

Ręczna realizacja tego zlecenia ma jedną wadę: jest czasochłonna 🙂

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Baselinker + NiezbędnikSprzedawcy

Świat nie jest gotowy na Polaków, dlatego znaleźli się śmiałkowie, którzy stworzyli narzędzie do ominięcia opłaty utrzymaniowej.

Asystent Sprzedaży zawiera funkcję, która podsunie oferty nieefektywne. Szybka, darmowa rejestracja w serwisie, podłączanie konta Allegro i mamy dostęp do Omijacza opłaty utrzymaniowej.  Konfiguracja narzędzia jest intuicyjna i prosta. Autor narzędzia tak prezentuje korzyści z rozwiązania:

Omijacz opłat Allegro

 

Drugą możliwością jest skorzystania z Baselinkera ( jeśli jeszcze nie używasz tej aplikacji zachęcam do skorzystania z 14-dniowego okresu próbnego ). Przeglądając zakładkę Zarządzanie Aukcjami ustawiamy filtr Ostrzeżenie -> Aukcja bez sprzedaży ponad 11 miesięcy. Podobnie jak wcześniej, analizujemy oferty wytypowane do zamknięcia, poprawiamy i ewentualnie duplikujemy.

Tym sposobem wspólnie zaoszczędziliśmy w roku kilkaset złotych, które można wydać na konsultację w vSprint lub na kurs Allegro ADS, który ukaże się we wrześniu 🙂

Kurs Ads Allegro

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

1 komentarz

 1. dude

  Mój sposób na ominięcie. Mam ponad 1000 ofert, 70% za 1 zł. Chcą mnie tym zniszczyć, tym g****m utrzymaniowym.
  Zamykam pozycję i wystawiam na nowo. Jeżeli jednak danego dnia czeka mnie np 200 pozycji do zamknięcia. Nie wyrobię. Więc wtedy tak robię na godzinę przed czasem opłaty:
  Wchodzę: Moje oferty>Zakończone(w statusie oferty)> Zaznaczam wszystkie i daję opcję ukryj> Teraz status oferty zmieniam na aktywne> zaznacz żeby pokazywało jak najwięcej ofert czyli 1000, po czym zaznacz wszystkie> daj zakończ wszystko, po tej operacji wszystkie oferty przejdą do zakładki zakończone > Odczekujemy czas w którym miały być naliczone opłaty i po minięciu największego zagęszczenia opłat zaznaczamy wszystko zakończone i dajemy opcję wznów. Jak na razie sprawdzone.
  Na chwilę przerywa to sprzedaż. Ale oszczędza nam sporo czasu na klikanie w każdą ofertę.
  Pamiętajcie żeby przed zakończeniem wyczyścić wcześniej zakończone oferty, żeby nie wznowić czegoś co już było sprzedane.

  Pisałem na Facebooku do allegro. Ale debile nie rozumieją debilizmu tej sytuacji. Nie dostaną ani grosza z tego ode mnie. Ale roboty mi dowalili. Też nie dajcie się oskubać.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

Empik

Empik ADS

Empik Full Service

Empik wystawianie ofert

eMag

Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount