Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

Moja pierwsza sprzedaż na Allegro || Ciągła optymalizacja oferty

utworzone przez Konrad
2018-03-26

W ostatnim czasie miałem możliwość realizowania ciekawego projektu i na łamach bloga postanowiłem go opisać.

Cel jaki został przede mną postawiony to uruchomienie sprzedaży praktycznie od 0. Czyste konto, brak marki, małe doświadczenie przyszłego sprzedawcy.  Pewnie z takim wyzwaniem każdego dnia zmaga się niemal setka Polaków 🙂

[quads id=”1″]

Jak rozpocząć sprzedaż na Allegro

 

Rach ciach nowy Sprzedawca zakłada konto na Allegro – zgodnie ze sztuką login podobny do adresu sklepu www – konfiguruje płatności, wykupuje abonament sklepowy, a po dwóch tygodniach …. brak sprzedaży 🙂 I w tym miejscu zostałem poproszony o pomoc. Oczywiście pierwsze pytanie czy czasem cena nie jest zaporowa, bo sprzedawca ustawił taką samą jak konkurencja. Za propozycje obniżania cen powinno się odłączać na 48h od internetu – kto się zgadza zostawia komentarz pod wpisem. Odradziłem również wykupowanie komentarzy po znajomych lub na portalach ogłoszeniowych – pachnie banem na początek.

Wytrwałość, determinacja i cierpliwość

Mateusza znam od wielu lat, wiem że możemy sobie pozwolić na inny rodzaj współpracy – liczy się efekt długoterminowy, a nie chwilowy zysk. Dlatego postanowiliśmy skorzystać z modelu który bardzo dobrze znamy  PDCA: koncepcji zarządzania jakością, która mówi o ciągłym doskonaleniu przebiegającym w czterech następujących po sobie etapach: planowanie – wykonanie – sprawdzenie – poprawienie. Jeśli ktoś chciałby więcej poczytać o szczupłym zarządzaniu to odsyłam do książki Droga Toyoty ( świetna ).

PDCA Allegro

Metoda małych kroczków

Zaczęliśmy szukać przyczyn i nie odkryliśmy Ameryki: brak promocji oferty i brak zaufania do sklepu Allegro. Rozwiązaliśmy to w bardzo prosty sposób:

 • w Centrum Zniżek Allegro czekało 25 wyróżnień
 • przeanalizowaliśmy najważniejsze frazy kluczowe w kategorii i dodaliśmy kilkadziesiąt aukcji
 • wydłużyliśmy okres na zwrot towaru do 60 dni
 • na aukcjach postanowiliśmy dodać kilka ikonografik, które zapewniają, że prezentowana oferta jest bezpieczna : 60 dni zwrot, ubezpieczona paczka kurierska, oryginalność towaru oraz informacja o „parasolu bezpieczeństwa Allegro” tzw Program Ochrony Kupującego.

Zdaje sobie sprawę, że nie można w nowym szablonie umieszczać tekstu na obrazkach. Zatem oficjalnie nie mogę podać adresu sklepu Allegro, żeby konto nie dostało ostrzeżenia ( liczę na Wasze zrozumienie )

Efekt był – kilka transakcji w tygodniu. Jak możecie się domyśleć to nie jest satysfakcjonujące dla żadnej ze stron.

PDCA podejście drugie

Gdy tylko pojawiły się zakupy, postanowiliśmy obdzwonić kupujących dzień po otrzymaniu towaru. Takie działanie ma na celu:

 1. Poznanie lepiej grupy docelowej, insight’ów konsumenckich oraz czynników wpływających na wybór naszej oferty spośród kilkunastu innych
 2. Delikatną prośbę o otrzymanie komentarza – bo przecież na tym Nam zależy najbardziej

Dziś już wiemy nad czym popracować, w między czasie pojawiła się możliwość wejścia z jedną z marek do Strefy Marek i próbujemy. Na tapecie mamy licytacje, Okazje Allegro, gadżety markowe, analizujemy wyświetlenia i zapytania, dzwonimy po Klientach, działamy …

Sprzedaż na Allegro to nie sprint, a maraton

Pewnie się zastanawiacie po co ten wpis ? Ano po to by uświadomić, że skończyły się czasy gdy wystawienie aukcji na Allegro gwarantowało sprzedaż. Obecnie pomarańczowa platforma to ogromne narzędzie, gdzie potrzebna jest niezbędna wiedza, testowanie niekonwencjonalnych rozwiązań i dążenie do zmian. Otoczenie konkurencyjne się zmienia, sam serwis w każdym miesiącu oferuje nowe możliwości ( w ostatnim czasie leasing dla sprzedawców, rabaty ilościowe, darmową dostawę w niektórych kategoriach )

Paweł

[quads id=”1″]

 

 

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

6 komentarzy

 1. Mateusz

  Ja również jestem początkującym sprzedawcą jak mój imiennik z artykułu. Zastanawia mnie wpływ supersprzedawcy, pozytywnych opinii oraz darmowej wysyłce. Ciekawy jestem czy są jakieś statystyki, które o tym mówią.

  Sam artykuł wartościowy i z pewnością zastosuję się do wszystkiego, bo nie ukrywam, że niektóre rzeczy pominąłem.

  Odpowiedz
  • Łukasz

   Co do napisów na grafikach to nie mogę się zgodzić, nowe zasady wchodzą od czerwca więc w tej chwili nawet jeżeli mamy nowy opis z takimi błędami to allegro na to przymyka oko więc jak najbardziej można skorzystać z tej furtki i rozbujać sobie aukcję? Panie Pawle czy próbowaliście poszaleć coś na zestawach? Z moich doświadczeń wynika że bardzo szybko taką aukcję można rozbujać na zestawach ( no oczywiście wszystko zależy od tego co sprzedajemy?) No i zasadnicze pytanie jak się zachowuje trafność w przypadku takiego „świeżego sprzedawcy”?

   Odpowiedz
   • Paweł

    Cześć
    Zestawy to największy motor napędowy AllegroBiznesu 🙂
    Zarówno bundle stworzone w ofertę na allegro jako pojedyńczy produkt, jak również opcja Kupuj w Zestawie: https://vsprint.pl/allegro/nowa-funkcja-w-allegro-zwiekszajaca-sprzedaz/

    Warto przeglądać w MS albo własnym ERP produkty, które się razem sprzedają i robić z tego pakiety/zestawy

    Nowy Sprzedawca ma trochę pod górkę – brak historii sprzedaży, komentarzy. Dlatego warto nadrabiać ADS, dobrą prezentacją oraz „szukać komentarzy”

    Paweł

    Odpowiedz
  • Marcin

   Im wcześniej zastosujesz pewne techniki i strategie tym będziesz miał łatwiej potem, mimo początkowo większego nakładu pracy.

   Odpowiedz
 2. Teczki

  Ciekawy artykuł, sami zaczynamy zwiększać sprzedaż na Allegro wiec porady sie przydadzą 🙂

  Odpowiedz
  • Paweł

   lepiej nie mogłeś trafić 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount