Zapewne już przeczytaliście masę artykułów dotyczących podsumowania roku. Nie zamierzam Was  zamęczać, ale mam prośbę byście w tym czasie rzetelnie przysiedli do analizy Waszych sprzedaży na Allegro w 2017 ( rok do roku, miesiąc do miesiąca, nowa konkurencja w kategorii, najefektywniejsze działania, błędy, opinie klientów, nowe wprowadzenia produktów itp. ) Nie odpuszczę natomiast trendów w 2018, bo może to pchnąć lub nadać kierunek Waszym działaniom.

[quads id=”1″]

Polski portal aukcyjny

Mimo częstych wypowiedzi ekspertów na łamach różnych czasopism, konferencji czy wywiadów Allegro nie jest ani portalem aukcyjnym, ani polskim portalem aukcyjnym 🙂 W serwisie stosunek ofert kup teraz do licytacji wynosi 97% do 3 %. Do Allegro lepiej pasuje określenie platforma handlowa, galeria marek czy ostatnio modne określenie marketplace. Historie przejęć firmy można odnaleźć na Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Allegro.pl_(przedsiębiorstwo)

Straszak na Allegro

„Jak wejdzie Amazon to wymiecie tę bandę złodziei i się skończy … !!” W ostatnim czasie bardzo popularne stwierdzenie wśród społeczności sprzedawców. Nie trzeba wiele, by sprawdzić jak kształtuje się cennik i zasady funkcjonowania na Amazon czy Ebay. Prowizja na Amazon wynosi 15% w modelu własnej wysyłki, a prowizje na Ebay 9% + 3% PayPal. Odsyłam do cennika Allegro i porównania. Potwierdza się teza, którą ostatnio usłyszałem: te wszystkie krytyczne opinie w stosunku do Allegro wywodzą się z braku wiedzy.

Facebook MarketPlace

Jeśli miałbym polecić miejsce którym warto się zainteresować to bez wątpienia polecam facebook marketplace. Nie wiem czy Zuck zdaje sobie sprawę jaki ma potencjał w swoim narzędziu sprzedażowym. Miejsce rozrywki kilkudziesięciu milionów Polaków, z ogromną wiedzą dotyczącą zainteresowań, miejsc pobytu, preferencji zakupowych. Łączą to ze społecznym dowodem słuszności ( rekomendacja znajomych ) mamy machinę do sprzedawania. Wystarczy popracować nad wyglądem i będzie moc !

OLX z nowym cennikiem

Powoli kończy się czas w którym dawna Tablica jest darmowym portalem ogłoszeniowym. Niedowiarków odsyłam do źródła informacji https://pomoc.olx.pl/hc/pl/sections/115001610749-Zmiany-w-kategorii-Dom-i-Ogród Od momentu gdy Fundusz przejął Allegro, OLX stało się bezpośrednią konkurencją. $ na marketing trzeba skądś uzbierać 🙂

olx nowy cennik

eMag – wielobranżowy sklep internetowy

Kto pamięta Agito.pl ? To portal, który był w portfolio Grupy Allegro. Stara się jak może, by przyciągnąć sprzedawców na swój serwis. Obecnie jestem w trakcie negocjacji i będę chciał wprowadzić jednego ze swoich Klientów w to narzędzie sprzedażowe. Jeśli szukacie alternatywy – próbujcie.

Poznańska Arena.pl

W ostatnim czasie z zaciekawieniem przyglądam się rozwojowi tej platformy zakupowej. Moje pierwsze opinie były sceptyczne i opisałem je we wpisie konkurencja dla Allegro. Dzisiaj widzę, że coraz więcej inwestują w marketing ( http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/arena-pl-swieta-bez-ale-w-bozonarodzeniowych-reklamach-wideo# ) rozszerzają współpracę z partnerami ( http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/marketplace-arena-pl-podpisal-umowe-z-payu,153100.html ) czego efektem jest wzrost użytkowników na stronie ( screen poniżej ). Nie widzę nadal wartości, wyróżnika tego portalu, co oznacza że jedzie tym samym torem co Allegro, tylko że jest daleko w tyle.

arena portal zakupowy

Podsumowanie

Pomarańczowe Mocarstwo w 2018 roku utrzyma swoją pozycję. Część sprzedaży będzie jednak uciekać w kierunku wschodnim – AliExpress – w przypadku drobnicy rekompensatą na długo oczekiwaną paczkę jest 3x tańszy produkt i wysyłka gratis. Niestosowne byłoby pominąć takie serwisy jak Carrefour marketplace czy Empik  marketplace. Na tym krótkim przedstawieniu chciałbym jednak skończyć :))))

[quads id=”1″]

P.Ssssss.

Chciałbym tworzyć tego bloga razem z Wami. Dlatego proponuje, byście uczestniczyli w procesie doboru tematów na kolejne wpisy. Poniżej znajdują się trzy propozycje tematów na kolejny artykuł. Czekam w komentarzach na Wasze opinie, który z nich wg Was jest najbardziej interesujący i chcielibyście, aby pojawił się na blogu. Możecie zgłaszać również swoje własne pomysły :

  1. Jak tworzyć i optymalizować kampanię ads allegro ?
  2. Monitorowanie Allegro: dane, statystyki, metryki sprzedaży.
  3. Własny sklep internetowy czy sprzedaż na Allegro ?

Komentujcie

Wspólne Żniwa IV - warsztaty online o sprzedaży na Allegro. Sprawdź agendę i kup bilet