Konferencja w Twoim mieście-KUP BILET

Uczciwy sprzedający || Sprzedaż poza Allegro

utworzone przez Konrad
2018-12-13

Sprzedaż poza Allegro – temat ciągnie się od dłuższego czasu i jest szeroki jak rzeka… rzeka ostrzeżeń i blokad sprzedaży na Allegro. To co było kiedyś dozwolone, dziś już nie jest i może zakończyć się banem. Podobnie jak w przypadku nowości w cennikach opłat Allegro warto również znać obostrzenia dotyczące wystawienia ofert na pomarańczowym portalu. Allegro słusznie twierdzi, że finalizacja zakupu poza serwisem może być niebezpieczna dla Kupującego, który w takim przypadku traci możliwość oceny transakcji czy skorzystania z programu ochrony kupujących. Z drugiej strony, czemu serwis który przez 19 lat budował rozpoznawalność i inwestował mln zł w marketing miałby oddawać swój zarobek ? Poniżej kilka przykładów, które mogą skończyć się dotkliwą karą dla sprzedawcy.

[quads id=”1″]

Ulotki do paczek Allegro

Dołączania ulotek do zakupionych na Allegro towarów jest częstą praktyką, częstą niedozwoloną praktyką. Niewielu sprzedawców zdaje sobie z tego sprawę i dodaje takie materiały promocyjne wraz z załączonym kodem rabatowym na własny sklep internetowy. Zdarzały się historie, w których po wykryciu takiego incydentu współpraca na linii Sprzedawca – Allegro „mocno się ochłodziła”. Pod łamanie regulaminu podchodzi również kwestia obklejania opakowania taśmą z nazwą sklepu.

Adres www na przedmiocie

Do pewnego czasu można było wynegocjować z Allegro możliwość prezentowania przedmiotu 1:1 nawet gdy był na nim adres sklepu internetowego. Od lutego niestety takie działanie jest surowo zabronione i serwis powoli czyszczony jest z tego typu ofert. Dla mnie osobiście to nie do końca zrozumiałe. Wynika to zapewne z faktu nadużyć tej metody związanej z omijaniem prowizji Allegro. Z drugiej strony, gdy Klient dostanie przedmiot inny niż widział na zdjęciu ryzykujemy negatywnym komentarze i obniżeniem gwiazdek przy ocenie zgodność przedmiotu z opisem. Poniżej pozwolę sobie posłużyć się dwoma przykładami: złym, za który grozi blokada konta Allegro i ten dobry zgodny z zasadami portalu

opakowanie allegro z nazwą sklepu
Zabawcie się w detektywa i znajdźcie różnicę 🙂

https://allegro.pl/semilac-quality-polerka-400-4000-i7082723979.html
https://semilac.pl/pl/polerka-400-4000-semilac-quality

Maile i stopki

Od pewnego czasu korespondencja za pośrednictwem formularza Pytanie do Sprzedającego jest poddawana wnikliwej kontroli. Nie przejdzie już pytanie typy „czy poza Allegro będzie taniej”. Automaty kontrolujące zawartość formularza wychwycą takie frazy i zablokują wiadomość. Oczywiście, nie da się wszystkiego zablokować ( literówki, frazy potoczne itp ) jak również stopki sprzedawcy. Obie czynności łamią regulamin i zalecam sprawdzenie tego obszaru u siebie.

Podgląd wiadomości Allegro

Telefon przedzakupowy

Podobnie jak zachęcanie do kontaktu mailowego w sekcji opisu, również zabronione jest stosowanie zachęt do dzwonienia. Co więcej, swego czasu Allegro przeprowadziło akcję polegającą na sprawdzeniu jaka jest skala oferowania przedmiotu znalezionego na portalu Allegro.pl i finalizacja zakupu poza serwisem. Te działania dotyczyły głównie kategorii Motoryzacja, gdzie taki proceder jest nagminny. Efekt można podejrzeć poniżej.

Weryfikacja telefoniczna Allegro

Linki do sklepu internetowego na Allegro

Mimo, że linki w ofercie nie są klikane to i tak często widać ich próbę stosowania. Nie ma to już takiej mocy jak kilkanaście miesięcy. Na tym powinienem zakończyć ten punkt jednak moją ciekawość budzi jeden ze sprzedawców, który intensywnie uczestniczy w kampaniach reklamowych wewnątrz serwisu. Jedyne uzasadnienie jakie widzę to takie, że nazwa firmy jest tożsama z wyświetlanymi kreacjami i przekazem.

militaria.pl na Allegro

 

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Zostało mi jeszcze kilka wolnych terminów na konsultacje. Zachęcam do kontaktu i rozmowy dotyczących wzrostów i planów na 2K19

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

5 komentarzy

 1. Andrzej

  Niestety to co Pan pisze, a praktyka Allegro wygląda zupełnie inaczej. Allegro różnie sobie poczyna w zależności od sprzedawcy.
  Poniżej przykład aukcji na której znajdzie Pan :
  Dodawana do produktów gazetka w formie elektronicznej zawierająca kody rabatowe i odnośniki na sklepy poza allegro (w pełni klikalne)
  W danych adresowych link do rozmowy online – sprawdzałem – przy pytaniach podają nie linki do allegro a linki do swojego sklepu, dodatkowo jest przycisk przenoszący do ich FB
  Do tego do swoich paczek dodaje ulotki
  Proszę wybrać dowolną aukcje tego użytkownika:
  https://allegro.pl/uzytkownik/sport-max_pl?order=m
  Od razu napisze – zgłoszenia na takie łamanie regulaminu

  Odpowiedz
  • Paweł

   Dzięki Andrzej za podzielenie się swoimi obserwacjami.
   Rzeczywistość jest zmienna, nadal spotkasz nieregulaminowe miniaturki i tytuły, a nawet aukcje w starym szablonie HTML.Wszystkie opisane przypadki wynikają z Naszego doświadczenia lub Naszych partnerów, którym zamkneli aukcję za takie nieregulaminowe praktyki.
   P.S.
   Lubie jak ktoś się angażuje, jeśli będziesz potrzebował pomocy na Nasze usługi to otrzymasz 20% rabat za zaangażowanie.

   Odpowiedz
  • Wojtek

   Nierówne traktowanie i forowanie niektórych sprzedawców na Allegro to standard. Jeszcze nie tak dawno odkryliśmy że jeden ze sklepów w naszej kategorii należy do pracownika Allegro. Jakimś dziwnym trafem wszelkie nowinki były testowane właśnie na tym koncie. Temat nadużyć Allegro to temat morze.

   Odpowiedz
 2. Artur

  Czy oklejenie paczki taśmą firmową (dane firmy, mail, telefon i adres sklepu bez www) możemy uznać jako reklame? Ostatnio zauważyłem to u jednego z moich konkurentów. Niby ulotki i nie ma, ale cel jest jasny 😉 Z drugiej strony może sie wybronić, że musi zabezpieczać paczki przed choćby kradzieżą na sortowniach – przeźroczystą każdy kurier ma u może sobie przepakować. Regulamin coś o tym mówi?

  Odpowiedz
 3. Waldek

  Allegro traktuje sprzedających jak dojne krowy, dużo biorą, mało dają, wszystko co robią w serwisie, robią dla zwiększenia swoich zysków, nie wsłuchują się w potrzeby sprzedających. Zero kontaktu, już nawet e-maila trudno do nich wysłać, a odpowiedzi tak lakoniczne że nadal nic nie wiesz, tylko kierują do regulaminu, żadnych konkretów. Masz wrażenie że korespondujesz z robotem, chociaż ten chyba udzielał by bardziej wyczerpujących informacji.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount