Sprzedaż poza Allegro – temat ciągnie się od dłuższego czasu i jest szeroki jak rzeka… rzeka ostrzeżeń i blokad sprzedaży na Allegro. To co było kiedyś dozwolone, dziś już nie jest i może zakończyć się banem. Podobnie jak w przypadku nowości w cennikach opłat Allegro warto również znać obostrzenia dotyczące wystawienia ofert na pomarańczowym portalu. Allegro słusznie twierdzi, że finalizacja zakupu poza serwisem może być niebezpieczna dla Kupującego, który w takim przypadku traci możliwość oceny transakcji czy skorzystania z programu ochrony kupujących. Z drugiej strony, czemu serwis który przez 19 lat budował rozpoznawalność i inwestował mln zł w marketing miałby oddawać swój zarobek ? Poniżej kilka przykładów, które mogą skończyć się dotkliwą karą dla sprzedawcy.

[quads id=”1″]

Ulotki do paczek Allegro

Dołączania ulotek do zakupionych na Allegro towarów jest częstą praktyką, częstą niedozwoloną praktyką. Niewielu sprzedawców zdaje sobie z tego sprawę i dodaje takie materiały promocyjne wraz z załączonym kodem rabatowym na własny sklep internetowy. Zdarzały się historie, w których po wykryciu takiego incydentu współpraca na linii Sprzedawca – Allegro „mocno się ochłodziła”. Pod łamanie regulaminu podchodzi również kwestia obklejania opakowania taśmą z nazwą sklepu.

Adres www na przedmiocie

Do pewnego czasu można było wynegocjować z Allegro możliwość prezentowania przedmiotu 1:1 nawet gdy był na nim adres sklepu internetowego. Od lutego niestety takie działanie jest surowo zabronione i serwis powoli czyszczony jest z tego typu ofert. Dla mnie osobiście to nie do końca zrozumiałe. Wynika to zapewne z faktu nadużyć tej metody związanej z omijaniem prowizji Allegro. Z drugiej strony, gdy Klient dostanie przedmiot inny niż widział na zdjęciu ryzykujemy negatywnym komentarze i obniżeniem gwiazdek przy ocenie zgodność przedmiotu z opisem. Poniżej pozwolę sobie posłużyć się dwoma przykładami: złym, za który grozi blokada konta Allegro i ten dobry zgodny z zasadami portalu

opakowanie allegro z nazwą sklepu
Zabawcie się w detektywa i znajdźcie różnicę 🙂

https://allegro.pl/semilac-quality-polerka-400-4000-i7082723979.html
https://semilac.pl/pl/polerka-400-4000-semilac-quality

Maile i stopki

Od pewnego czasu korespondencja za pośrednictwem formularza Pytanie do Sprzedającego jest poddawana wnikliwej kontroli. Nie przejdzie już pytanie typy „czy poza Allegro będzie taniej”. Automaty kontrolujące zawartość formularza wychwycą takie frazy i zablokują wiadomość. Oczywiście, nie da się wszystkiego zablokować ( literówki, frazy potoczne itp ) jak również stopki sprzedawcy. Obie czynności łamią regulamin i zalecam sprawdzenie tego obszaru u siebie.

Podgląd wiadomości Allegro

Telefon przedzakupowy

Podobnie jak zachęcanie do kontaktu mailowego w sekcji opisu, również zabronione jest stosowanie zachęt do dzwonienia. Co więcej, swego czasu Allegro przeprowadziło akcję polegającą na sprawdzeniu jaka jest skala oferowania przedmiotu znalezionego na portalu Allegro.pl i finalizacja zakupu poza serwisem. Te działania dotyczyły głównie kategorii Motoryzacja, gdzie taki proceder jest nagminny. Efekt można podejrzeć poniżej.

Weryfikacja telefoniczna Allegro

Linki do sklepu internetowego na Allegro

Mimo, że linki w ofercie nie są klikane to i tak często widać ich próbę stosowania. Nie ma to już takiej mocy jak kilkanaście miesięcy. Na tym powinienem zakończyć ten punkt jednak moją ciekawość budzi jeden ze sprzedawców, który intensywnie uczestniczy w kampaniach reklamowych wewnątrz serwisu. Jedyne uzasadnienie jakie widzę to takie, że nazwa firmy jest tożsama z wyświetlanymi kreacjami i przekazem.

militaria.pl na Allegro

 

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Zostało mi jeszcze kilka wolnych terminów na konsultacje. Zachęcam do kontaktu i rozmowy dotyczących wzrostów i planów na 2K19

Wspólne Żniwa IV - warsztaty online o sprzedaży na Allegro. Sprawdź agendę i kup bilet