Wielkie zmiany przed Nami. Część branży to co się stanie nazywa roboczo koniec dropshipping’u na Allegro. Nie ukrywam,że to ta część, która ma towar na magazynie i jedynym pomysłem na biznes nie jest obniżka cenowa. Dwa główne programy na Allegro od 1 lutego ulegną transformacji. Poniżej krótki spis najważniejszych zmian.

[quads id=”1″]

Super Sprzedawca Allegro

Od 1 lutego obowiązkiem uczestnictwa w programie będzie uzupełnianie minimum 50% numerów przesyłek dla transakcji z ostatnich 30 dni. Czas będzie liczony od momentu zapłaty (lub wyboru przesyłki pobraniowej) do momentu zeskanowania przesyłki przez kuriera. Soboty, niedziele i święta „zatrzymują licznik” – czas nadania nie jest liczony (jeśli Klient zakupi w piątek o 22:40 sprzedawca ma czas do poniedziałku 22:40). Urlop sprzedawcy niestety nie, a dodatkowo format przedsprzedaży również nie jest wyjęty ze statystyk (to wada tego rozwiązania). Docelowo ta wartość wraz kolejnymi miesiącami ma wzrosnąć do 98% uzupełnionych nadań.

Sprawdź czy spełniasz wymagania pod adresem Super Sprzedawca Allegro. Mam nadzieję, że nie ujrzałeś wyniku poniżej :))

super sprzedawca na Allegro

 

Allegro Smart

Długo sprzedawcy musieli czekać na ostateczny komunikat i było warto. Warunki zostały „poluzowane” i wcześniejsze zapowiadane zmiany zostały lekko zmodyfikowane na korzyść wszystkich: serwisu, sprzedających i kupujących. Nowe zasady mówią, że trzeba spełnić jeden z warunków

  • udostępnienie co najmniej dwóch form dostawy Towarów z grupy automaty do paczek (paczkomaty), punkty odbioru (np Paczka w Ruchu) lub listy polecone (Poczta Polska)
    LUB
  • udostępnianie numerów przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień.

Dodatkowo bardzo istotna informacja od Allegro

Od 1 lutego nie będziemy wymagać wysyłki w 24 godziny. Wiemy, że w niektórych kategoriach ten warunek jest trudny do spełnienia, dlatego zostaje on zawieszony.

Co istotne w tej zmianie – Allegro Smart nie jest liczone dla Konta w pierwszym przypadku tylko dla pojedynczych aukcji. Sprzedawca może oferować część asortymentu w Smarcie a pozostałych nie musi.

Zadanie:

Wpisz w komentarzu ile w Twojej kategorii głównej obecnie jest produktów z usługą Smart. Po wprowadzeniu zmian, sprawdzimy sobie czy i jak zmienił się licznik ofert w smarcie 🙂

Poznańska Gratka

Pytaliście o szkolenia w innych miastach niż Warszawa. No i zaczynamy: od serca Wielkopolski. Z kim się widzę 6 lutego w Poznaniu ? Napiszcie w komentarzu jakie jeszcze inne miasta powinniśmy odwiedzić 🙂 Agenda i szczegóły szkolenia.