Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

Zielona cena na Allegro

utworzone przez Konrad
2017-05-04

Zielona czy przekreślona cena na allegro to nic innego jak strefa okazji. Dla kupujących teoretycznie to miejsce z najlepszymi ofertami w serwisie, a dla Sprzedających sposób wypromowania swoich aukcji. Poniżej rozwinięcie tej krótkiej zajawki, wraz z odpowiedzią na pytania : jak dodać produkt do Strefy Okazji.

Aukcja ze Strefy Okazji na allegro

Korzyści z posiadania aukcji w Strefie Okazji

Zacznijmy od plusów związanych z aukcjami z zieloną ceną. Po pierwsze SO ( Strefa Okazji ) w znaczący sposób wyróżnia się na listingu. Pośród wypromowanych ofert konkurencji oferta z przekreśloną ceną początkową, uzyskaną zniżką procentową oraz innym kolorze ceny podkreśla wyjątkowość ofert. Po drugie: daje przekaz Kupującemu, że ta aukcja jest niczym innym jak okazją. Po trzecie : spotkałem się z opinią, że jest jednym z kilkudziesięciu czynników wpływających na trafność. Po czwarte : promuje naszą ofertę w kategorii głównej, w zakładce  https://allegro.pl/strefaokazji oraz dla aukcji z dużą popularnością, również na stronie głównej. Dodatkowo mogę powiedzieć, że oferty ze strony głównej są wybierane do reklam serwisu allegro.pl na zewnętrznych portalach ( np onet, gazeta.pl itp ).  Skoro wspomnieliśmy o plusach to czas na drugą stronę medalu. Korzystanie ze Strefy Okazji Allegro jest dodatkowo płatne i rozliczane prowizyjnie od sprzedaży ( tyle dobrego ). Wartość prowizji waha się od 2 do 8% w zależności od kategorii. Spotkałem się ze Sprzedawcami, którzy oferowali do 15% dodatkowej prowizji. Taki przykład występuje w branżach z dużą marżowością towaru.

Strefa okazji na listingu allegro

 

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Warunki umieszczenia produkt w SO

Jak dodać produkt do Strefy Okazji Allegro. Niestety, nie jest to takie proste. Program Strefa Okazji, zgodnie z informacjami ze strony http://faq.allegro.pl/artykul/26631/czym-jest-strefa-okazji kierowany jest wyłącznie do zweryfikowanych kont Firma, generujących odpowiedni obrót ( około 30 000 zł miesięcznie ) oraz o wysokim procencie pozytywnych komentarzy – 99% ( przy liczbie komentarzy nie mniejszej niż 1000 ). Z doświadczenia wiem, że łatwiej przystąpić do programu, gdy posiada się Standard Allegro.

3 Sposoby dodania aukcji do Strefy Okazji

 • zgłoszenie oficjalne ( mało prawdopodobne na przyznanie ) https://pomoc.allegro.pl/kontakt/#subjectId=b94d9d6b-558d-416e-abdc-3c7878299bbc
 • allegro widzi potencjał w Twojej aukcji i samo wychodzi z propozycją umieszczenia jej w SO ( rzadko spotykane )
 • piszesz, szukasz kontaktu, kombinujesz ( najbardziej prawdopodobne na akceptacje ). Krótki przykład od Klienta, któremu bardzo zależało na wyróżnieniu swojej oferty w ten sposób. Przez kilka tygodni, próbował bezskutecznie. Poradziłem by na początek zainwestował w reklamę (brand belka) i nawiązał kontakt z opiekunem. Gdy informacja została przekazana do odpowiedniego działu, kontakt z opiekunem nawiązany, a zlecenie na pokaźną kwotę podpisane, na koncie Klienta zazieleniło się od aukcji z ceną promocyjną.

 

Doświadczenia ze Strefą Okazji

 • dodawany produkt musi być unikalny. Jeśli w strefie jest już czerwona kredka, opiekun nie zaakceptuje drugiej czerwonej kredki. Dlatego zalecam tworzenie zestawów. Jeśli konkurencja zgłosiła 10 przypraw, zrób zestaw z 12 przyprawami i pojemniczkiem na nie.
 • Allegro nie informuje o odrzuceniu oferty. Nigdy do końca nie wiemy czy nadal czekać na wiadomość czy sobie podarować. Ja przyjąłem zasadę, że czekam 48h – zazwyczaj tyle czasu potrzebne jest na akceptację.
 • zamiast obniżać cenę, dorzuć jakiś gratis i wysyłkę gratis. Wartość dodana jest w oczach Klienta równie cenna jak niższa cena produktu.
 • na okazję, można zgłaszać trwające aukcje z ofertami, co jeszcze bardziej napędza koło sprzedażowe – nie startujmy od zera.
 • są w kategorie, że przesyt aukcji w SO jest ogromy, a wtedy wyróżnikiem na liście ofert jest normalna aukcja z „czarną ceną”.
 • w starych źródłach odnalazłem więcej informacji, które mogą być przydatne http://allegro.pl/country_pages/1/0/okazje.php  . Najistotniejsze kwestię podaję poniżej:Aby zgłosić swoją ofertę do Strefy Okazji należy wypełnić formularz, w którym należy podać:- markę i model przedmiotu,
  – numer oferty, jeżeli jest już wystawiona,
  – liczbę sztuk przedmiotu, które chcesz sprzedać,
  – cenę za 1 szt., którą możesz zaproponować w ofercie,
  – sugerowaną przez producenta cenę detaliczną lub średnią cenę rynkową,
  – najniższy koszt wysyłki, który możesz zaoferować.

 

Strefa Okazji dla Kupujących

Mechanizm sam w sobie jest ciekawy i skuteczny. Są Sprzedawcy, którzy wykorzystują go dość niezgrabnie. Sam jako Klient, przed skorzystaniem z takiej okazji, sprawdzam dwie rzeczy:

 1. ceny u konkurencji
 2. ceny przed dodaniem aukcji do Strefy

Poniżej obrazek, na którym widać, że cena przed dołączeniem do programu była niższa, a Sprzedający koszty związane z dodatkową prowizją przerzucił na Kupującego.

Aukcja przed / po dodaniu do Strefy Okazji

 

Wpis dość wyczerpujący, jak Wam się podobał ? Jakie są Wasze doświadczenia z SO ?

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

Empik

Empik ADS

Empik Full Service

Empik wystawianie ofert

eMag

Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount