Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

❌❗Pomyłka w cenie produktu przy wystawianiu aukcji Allegro || Co robić ?

utworzone przez Konrad
2019-07-29

Pomyłka w cenie produktu przy wystawianiu aukcji Allegro to problem coraz częściej spotykany wśród sprzedawców. Może on wynikać z braku procedur w firmie, ograniczonym czasem na realizację danego projektu czy zwykłą ludzką „cyfrówkę”. Temat bardzo istotny, jednak przez wielu bagatelizowany. Brak wiedzy co zrobić w sytuacji gdy sprzedał się produkt za 5,99 zamiast 59,90 może prowadzić do kryzysu wizerunkowego, a nawet blokady konta.

[quads id=”1″]

W każdej sekundzie ktoś jest na Twojej aukcji

O sile Allegro przekonałem się już nie raz, szczególnie w momencie gdy popełniłem błąd w cenie produktu. Na poniższym przykładzie widać dokładnie, co się stało gdy cena z 178 zł zmieniła się na 5 zł. Niestety, zamiast edycji ilości przedmiotów została zmieniona cena. To były 4 gorące minuty… Pozytyw był taki, że oferta mocno wskoczyła do góry w trafności, jednak Klienci nie podzielali Naszego entuzjazmu tłumacząc że towar Im się należy.

Błąd w cenie produktu na Allegro

Atak hakerski na Allegro

Podobna sytuacja miała miejsce w listopadzie wśród liderów kategorii Dziecko. Ze środy na czwartek ceny na koncie zmniejszyły się znacznie. Link do atrakcyjnej oferty znalazł się na wielu facebookowych grupach w stylu „szlachta nie pracuje”, „kupie – zamienie” itp. Sprzedaż tego dnia wystrzeliła, niestety poranek w firmie był trudny. W mojej opinii Sprzedawca popełnił jeden poważny błąd tłumacząc się, że konto padło ofiarą ataku hakerskiego. I w tym momencie wszyscy, którzy kupili u tego TOP sprzedawcy powinni zadać pytanie: co z moimi danym osobistymi? To co mnie dziwi w tej całej sytuacji, to że komentarz negatywne wyparowały….

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Kupujący odstąpił od umowy

Inny ciekawy przykład sprzed kilku dni to sytuacja sprzedającego, u którego wszystkim ofertą przypisano cenę 8,99 zł. Żeby było zabawnie, ponownie kategoria dziecko 🙂 Momentem kulminacyjny przy tej akcji, była prośba o zwrot prowizji. Potwierdzenie zostaje wysłane do Klienta, gdzie jako pomów widzi: kupujący odstąpił od umowy. I posypały się negatywy.

Nie negocjuj z terrorystami

W swojej karierze, również dwa razy popełniłem błąd związany z ustawieniem złej ceny. Co prawda dotyczyło to sklepu internetowego i było trochę prościej. Co zrobiłem w takiej sytuacji:

 1. Poprawiłem w systemie cenę na właściwą i wyłączyłem produkt ze sprzedaży
 2. W pierwszym przypadku, ze względy że czas wyjaśniania, który pochłonąłby zbyt wiele zasobów (a na produkcie była bardzo duża marża) wysłałem zamówienie. Klient do dziś u Nas kupuje – już w normalnych cenach 🙂
 3. W drugim przypadku gdy zamówień było kilkaset przedzwoniłem do każdego Klienta i wysłałem maila z oświadczeniem woli. Trzymałem się zasady, że z terrorystami nie negocjuje. Ze względu na różnicę w cenie ( z 300 na 1 zł ) wiedziałem, że zakup był związany z tak atrakcyjną, błędną ceną.
 4. Nie uginałem się żadnej osobie bez względu na argumentację typu – mam chorą córkę, wujka prawnika i własnie pisze pozew zbiorowy. W takiej sytuacji społeczność jest bardzo zorganizowana, tworząc na FB specjalne grupy, gdzie ustalają wspólne stanowisko zasypując mailami i telefonami. Wyślesz jednej osobie i dostaną podstawę do dalszej dyskusji.
 5. Skorzystałem z gotowych rozwiązań dostępnych w internecie. Poniższe linki pozwoliły wyjść w tej sytuacji bez siniaków, jedynie z kilkoma otarciami:
  Błąd w cenie towaru
  Błędna cena przedmiotu w sklepie internetowym
  Oświadczenie woli – wzór pisma

Hasła są jak majtki

Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt – hasła są jak majtki:

 • zmieniaj je regularnie
 • nie trzymaj na widoku
 • nie pożyczaj

Hasło na Allegro

 

Kurs Allegro ADS

Na sam koniec przypominam o trwających zapisach na kurs skutecznej reklamy na Allegro. Dla osób, które dokonają zakupu w przedsprzedaży otrzymają niższą cenę oraz bonus!

Kurs Ads Allegro

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

1 komentarz

 1. Przemek

  Pawle a ja się totalnie z tobą nie zgadzam.
  Kupując coś przez internet (jako kupujący) zawieram z tobą umowę kupna sprzedaży. To twój problem, że popełniłeś błąd – powinieneś sprzedać w cenie jakiej klient to zakupił a różnicę przełknąć i na drugi raz pilnować się 3 razy bardziej przy zmianie cen.

  Ja bym tak zrobił 🙂

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount