Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

? Jak szybko poprawić wynik na Allegro ?|| Kup w Zestawie

utworzone przez Konrad
2020-01-23

Kup w zestawie na Allegro to darmowa funkcjonalność, która dobrze ustawiona pomoże Ci zwiększyć zyski bez ponoszenia kosztów. Na samy początku również chciałbym wspomnieć o narzędziu, które ułatwia korzystanie z opcji zestawów i warto je przetestować: NiezbędnikSprzedawcy. 

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Jak ustawić kup w zestawie na Allegro

Bloga vSprint przyciąga różnorodnych sprzedawców, zarówno tych co dopiero zaczynają przygodę z pomarańczowym biznesem, jak również doświadczonych graczy (rekiny sprzedaży:D ). Dla firm, które nigdy nie korzystały z opcji Kup w zestawie na Allegro szybka podpowiedź gdzie tę funkcjonalność można znaleźć:

Moja sprzedaż -> narzędzia do promocji -> Zestawy i rabaty

Są dwie możliwości ustawienia zestawów: z rabatem lub bez. W zależności od strategi  należy wybrać tę, która pasuje do naszego biznesu.

Czy warto ustawiać kup w zestawie ?

Często słyszę, że po co ustawiać, skoro to i tak nie działa. Głosy „kiedyś próbowałem i nie wyszło” starał się wyperswadować poniższym przykładem.

Aukcja https://allegro.pl/oferta/neonail-zestaw-do-hybryd-z-lampa-48w-28-gratisow-7789783888

Sprawdzając ją w darmowym oprogramowaniu Allegronauta widać pewne zmiany cen https://allegronauta.pl/oferta/7789783888

Skąd się biorą te modyfikację i czemu  mają te same wartości? Czy sprzedający „bawi się” ceną lub korzysta z zewnętrznego oprogramowania ?

Sprzedaż zestawów na Allegro

 

Wyjaśnienie jest bardzo proste. To właśnie funkcjonalność prosprzedażowa i zastosowanie rabatu powoduje, że widzimy zmiany cen – raz w dół gdy konsument skorzysta z opcji zakupu 3 produktów i w górę, gdy kolejny klient kupi wyłącznie sam produkt z miniaturki. Szybko podsumowując sobie ile jest transakcji w których konsument skorzystał z opcji kup w zestawie widać zainteresowanie tą formą na poziomie 15%. Dodatkową wartością jest fakt, że produkty zakupione również otrzymują +1 do popularności, co fajnie podbija trafność i pozycję na listingu.

Allegro stwórz zestaw

Pomocny Niezbędnik Sprzedawcy

Sama funkcjonalność Kup w Zestawie nie jest idealna – ma swoją wadę w postaci rozłączania zestawów gry wstrzymujemy sprzedaż produktu i przymusu ponownego konfigurowania jak towar wróci na magazyn. Jest jednak zewnętrzne oprogramowanie, które pomaga przy tego typu sytuacjach, dodatkowo tworzy kopie zapasowe, daje możliwość masowego wklejania zestawów oraz ustawienia kolejności zestawów na karcie produktu. Przypomnę jeszcze raz link Niezbędnik Sprzedawcy dla tych którzy będą chcieli wypróbować narzędzie. Warto wspomnieć, że niezbędnik ma wiele innych ciekawych możliwości: sprawdzanie pozycji na listingu, statystyki Allegro czy ustawienia autorespondera wiadomości i dyskusji Allegro. Te dwie ostatnie opcję pomagają poprawić pozycję w trafności 🙂

[quads id=”1″]

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

2 komentarze

  1. Ireneusz

    Cześć Pawle,
    z niezbędnika sprzedawcy korzystamy od niedawna i na razie jesteśmy zadowoleni. Widzę jak statystyki odpowiedzi na dyskusje i na wiadomości klientów idą mocno w górę więc polecam narzędzie innym sprzedawcom.

    Wspominasz natomiast że niezbędnik ma funkcję sprawdzania pozycji w listingu. Możesz podpowiedzieć gdzie to znaleźć? Szukam i nie mogę 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

Empik

Empik ADS

Empik Full Service

Empik wystawianie ofert

eMag

Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount