Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

5 funkcji, których brakuje na Allegro

utworzone przez Konrad
2018-02-06

W codziennej gonitwie za Klientem, za sprzedażą, za marżą napotykamy na wyzwania, które odrobiną wkładu i chęci mogłyby poprawić użytkowanie systemu zarządzania sprzedażą na Allegro. Poniżej kilka moich sugestii, w komentarzach czekam na Wasze liczne komentarze.

[quads id=”1″]

System uprawnień konta Allegro

Podstawowa funkcja w sklepach internetowych, która znalazłaby swoich zwolenników na Allegro. Role i uprawnienia w panelu logowania wyeliminowałyby problem  zmiany hasła w momencie odejścia pracownika, który wystawia aukcje. Mogłaby również ograniczyć dostęp do operacji związanych z finansami firmy. Dzisiaj metoda jeden login dla wszystkich  – jedno hasło dla wszystkich stanowi utrudnienie.

Najprostszy podział dostępu:
Login główny / Administrator : nazwaKonta
Dostęp do finansów : nazwaKonta-finanse
Zarządzanie ofertą : nazwaKonta-obsluga

Bezpieczeństwo wzrasta, funkcjonalność zachowana.
Allegro już ma „kawałek narzędzia” które nadaje dostępy i zostało ono uruchomione przy Allegro Ads, zatem pozostaje Nam czekać:

Od niedawna w Allegro Ads działają profesjonalne agencje specjalizujące się w marketingu on-line. Jeśli współpracujesz z agencją przy kampaniach internetowych, możesz zapytać ją czy posiadają status Partnera Allegro Ads.

Jeśli agencja zgodzi się prowadzić w Twoim imieniu kampanie Allegro Ads, podaj jej swój login, żeby mogła wysłać Ci prośbę o prowadzenie kampanii Allegro Ads. O zaproszeniu zostaniesz poinformowany mailowo oraz w panelu Allegro Ads. Aby przyjąć zaproszenie, wciśnij „potwierdzam”.

Od tego momentu agencja przejmuje kontrolę nad Twoim kontem Allegro Ads (agencja nie będzie miała dostępu do samego Allegro, a jedynie do konta Ads).

Allegro Start/Stop aukcja

Wśród kupujących zdziwienie budzą aukcje, których wartość jest zawyżona kilkukrotnie, a mimo takiej różnicy w cenie, cieszą się dużą sprzedażą sortując po popularności. Sprzedawca na Allegro wykorzystuję technikę „dodania zera do ceny” w momencie, gdy brakuje produktu na magazynie, a dostawa przyjdzie za 3 dni. Wygląda to komicznie, rodzi pytania, ale liczy się popularność. Prócz sytuacji, w której ktoś kupi – bo miał w koszyku – problem stanowi przepalanie budżetu w Allegro Ads jak i koszty po stronie Allegro, które reklamami remarketingowymi pokazuje ten produkt na serwisach zewnętrznych np.: Facebook. Jest światełko w tunelu – prace nad tym usprawnieniem zbliżają się ku końcowi 🙂

Wysoka cena na allegro

źródło: bezprawnik.pl

Zaawansowane statystyki Allegro

Dane, które można podejrzeć po wykupieniu abonamentu w statystykach Allegro to kropla w morzu potrzeb.  Raporty dotyczące dokładnych fraz wyszukiwania ( w obrębie własnego konta ), ścieżka podróży kupującego ( wielowariantowość, crosseling, inne produkty z oferty ), trendy sprzedaży – to obszary, które mogą nam Sprzedającym lepiej poznać konsumentów i zwiększyć  swoje zyski. Na szczęście jest TradeWatch 🙂

Wystawione w ciągu

Ja się pytam dlaczego ?! Wygodny sposób filtracji świeżych aukcji został ograniczony do dwóch kategorii : Motoryzacja, Kolekcja i Sztuka. Jeśli szukasz sposobu, aby dalej sortować po nowościach przeczytaj artykuł jak przywrócić filtr wystawione w ciągu 

Darmowa dostawa na wszystkie kraje

Sprzedajesz oświetlenie do Niemiec, gdzie wysyłka kosztuje 60 zł. Chciałbyś skorzystać z opcji darmowa dostawa od 300 zł na terenie kraju, jednak nie możesz, bo konsument za zachodniej granicy, również otrzyma wysyłkę za darmo po przekroczeniu 300 zł. Potencjał sprzedaży internetowej do Niemiec jest duży i stanowi 14% przychodu, ale nie możesz pozwolić sobie na oddanie 20% obrotu.  Zrównanie kosztów dostarczenia paczki na terenie kraju z tymi spoza jest bardzo krzywdzące, wręcz irracjonalne.

 

Podczas pisania posta wpadły mi do głowy jeszcze dwa wątki, ale zostawię je na kolejny wpis. Czekam na Wasze „utrudniacze sprzedaży” w komentarzach.

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

Empik

Empik ADS

Empik Full Service

Empik wystawianie ofert

eMag

Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount