Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

Allegro Lokalnie- kupuj, sprzedawaj i wspieraj swoją okolicę

utworzone przez Konrad
2022-09-08

Allegro Lokalnie- kupuj, sprzedawaj i wspieraj swoją okolicę

Od 1 września użytkownicy, którzy mają aktywny pakiet darmowych dostaw AllegroSMART mogą korzystać z darmowych dostaw również na Allegro Lokalnie. Promocja jak na razie jest ograniczona w czasie trwa do 31 października 2022 r. W tym poście wyjaśnimy różnicę pomiędzy Allegro Lokalnie a Allegro.pl.

Być może chcesz dotrzeć do Kupujących ze swojego regionu? Allegro Lokalnie to świetny sposób na to, aby zareklamować się w najbliższym otoczeniu, ale również w całej Polsce. Jest to też miejsce dobre miejsce dla osób, które szukają czegoś na szybko. Słowo „lokalnie” pociąga za sobą możliwość odbioru osobistego. Taka forma dostawy bardzo często jest po prostu najwygodniejsza, najbezpieczniejsza i najszybsza.

Sposób wystawiania aukcji jest zdecydowanie prostszy niż na Allegro.pl.  Sprzedający nie musi wypełniać sekcji gwarancja, reklamacja czy też zwrot. Oferty wystawione na Allegro Lokalnie wyświetlają się również na Allegro, ale nie odwrotnie.

Allegro Lokalnie znalazło swoich zwolenników ze względu na możliwość negocjacji cen, której nie mamy na Allegro.pl. Wszyscy dobrze wiemy o tym, że Polacy lubią się targować:). Przedmioty na Allegro Lokalnie można również zarezerwować na 12 godzin, o ile Sprzedawca się zgodzi.

Na Allegro.pl mamy znacznie więcej możliwości promowania ofert a na Allegro Lokalnie oferty możemy jedynie wyróżnić. Znaczącą różnicą jest również ilość wystawianych ofert: na Allegro.pl można wystawić 200 tysięcy ofert na jednym koncie a na Allegro Lokalnie maksymalnie 200 aktywnych ogłoszeń na jednym koncie (z wyjątkiem Motoryzacji – maksymalnie 10 aktywnych ogłoszeń).

Serwis Allegro ma ponad 20 lat, obecnie przeważająca liczba ofert pochodzi od przedsiębiorców i właścicieli e-sklepów. Allegro Lokalnie to ukłon w stronę Allegrowiczów, którzy chcą sprzedać np. używaną kanapę, grę na konsolę czy ubrania. Wystarczy mieć aktywne konto na Allegro. Jeśli chcesz pozbyć się zbędnych rzeczy to również możesz wystawić je na Allegro Lokalnie bez dodatkowych opłat.  Allegro nie pobierze opłaty za wystawienie, za sprzedaż a płatność może odbyć się z ręki do ręki. Oczywiście ogłoszenia można płatnie promować opłata wynosi 7,9% od transakcji, z wyjątkiem kategorii elektronika, gdzie prowizja wynosi 4,9% od kwoty sprzedaży.

Zarówno na Allegrolokalnie jak i na Allegro.pl sprzedający mogą zostać wyróżnieni specjalnymi odznakami, na Allegro Lokalnie jest to Zweryfikowany użytkownik, Aktywnie sprzedaje, Lokalny społecznik oraz staż na Allegro a na Allegro program Super Sprzedawca. Kolejna różnicą jest rodzaj ogłoszeń, jakie można zamieszczać: bezpłatne, Kup teraz, licytacja – w Allegro Lokalnie oraz Kup teraz, licytacja oraz ogłoszenia nietransakcyjne i usługi – w Allegro. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo zakupów to dobrze jest pamietać o tym, że Programem Ochrony Kupujących jesteśmy objęci tylko licytując produkt lub korzystając z opcji Kup Teraz. Ale generalnie różnie jest, ponieważ w przeciwieństwie do Allegro.pl pracownicy nie mają wglądu w konwersacje z klientem a screeny bardzo łatwo zafałszować w programach graficznych. Aby zmniejszyć ryzyko przestępstwa najlepiej umówić się ze Sprzedającym osobiście lub zakupiony produkt opłacić za pomocą wbudowanego systemu płatności Allegro.

Na Allegro Lokalnie Kupujący nie może ocenić Sprzedawcy a na Allegro.pl oczywiście może. Na Allegro Lokalnie Sprzedający nie może dodać opcji kup teraz do licytacji ani ustawić ceny minimalnej a na Allegro.pl ta opcja jest dostępna.

Ciekawostką jest to, że serwis Allegro Lokalnie działa w wielu regionalnych językach, gwarach. Można skorzystać z języka kaszubskiego a także z gwary warszawskiej a na Allegro.pl nie można skorzystać z tej opcji tłumaczenia.

Czy wystawiacie swoje przedmioty na Allegro Lokalnie? A może po tym poście dopiero zaczniecie je wystawiać? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

Empik

Empik ADS

Empik Full Service

Empik wystawianie ofert

eMag

Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount