Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

? Niestandardowe metody wzrostu sprzedaży || Jak wyróżnić się na Allegro ?

utworzone przez Konrad
2019-10-20

W mojej osobistym archiwum pt Jak wyróżnić się na Allegro przybyło dość dużo materiałów! Stwierdziłem zatem, że to dobry moment by podzielić się z Wami kilkoma inspiracjami. Szczególnie teraz, gdy przygotowania do sezonu zimowego idą pełną parą. Po październikowym festiwalu zakupów na pewno Allegro zaskoczy Nas również  unikalną ofertą w listopadzie i grudniu. Poniżej 7 nietypowych przykładów, które mogą być ciekawą zajawką do czegoś większego 🙂 W komentarzach czekam na Wasze odkrycia!

[quads id=”1″]

Przyciągająca miniaturka

Od atrakcyjności zdjęcia na miniaturce Allegro zależy wiele, a przede wszystkim czy ktoś kontynuuje poszukiwania produktu i wejdzie w naszą aukcję. Dobre pierwsze wrażenie może być magnesem, który zakończy się konwersją. Trzy ciekawe pomysły na mini prezentuje poniżej. Przyciągają Waszą uwagę ?
miniaturka na Allegro Mini Allegro Miniaturka na aukcji Allegro

Wysyłka tego same dnia na Allegro

Kto z Was nigdy nie miał pytania od kupujące „czy towar dojdzie jutro” niech pierwszy skomentuje wpis. O tym jak ważnym kryterium wyboru dla konsumenta jest czas dostawy nie muszę udowadniać. Uczcie się od najlepszych – poniżej jak to robią militaria.pl oraz sprzedawca Natychmiastowo

 

Wysyłka 24h na Allegro

szybka wysylka na Allegro

 

 

Wydłużona gwarancja

Jak zapewnić sobie lepsze oceny i pozytywne komentarze? Zaoferować wydłużona gwarancję w zamian za 4×5 gwiazdek (obecnie 3×5). Dając coś więcej, coś co nie wiele kosztuje ( wydłużenie zwrotu do 31 dni ) może poprawić naszą punktację.

Oceny i komentarze na Allegro

 

Gratis, prezent, nagroda na Allegro

Rozdawanie gratisów na Allegro to już niemal powszechność. Nawet ten obszar można zagospodarować w taki sposób, aby nasza marka czy konto zyskały jak najwięcej. Dobrym przykładem jest naklejka do samochodu ilustrująca, że w środku jest dziecko. Jeszcze gdyby taka naklejka była personalizowania z imieniem maluszka to rodzice by jeszcze chętniej ją przyklejali na szybę auta. Dodatkowo to wyróżnik na miniaturce sprzedawcy.

miniaturka jako wyróżnik Allegro naklejka

 

 

O sprzedającym Allegro

Zakładka o sprzedającym nie musi być nudna. W tym miejscu można korzystać z kilku znaczników HTML, które sprawiają, że prezentowane informacje są bardziej czytelne. Jakie informacje warto zamieścić. Na pewno ponownie powtórzyć numer telefonu i adres e-mail. W standardzie oba te pola są zagwiazdkowane.

o sprzedającym na Allegro

 

Dowód społeczny

Ciekawym przykładem, który odnalazłem jest dodawanie zdjęć wykonanych przez Klientów. Ten prosty zabieg daje dwie korzyści: dodatkowe fotografie na aukcję oraz udowadnia, że inni konsumencki skorzystali z oferty, są zadowoleni (pochwalili się tym). Takie działanie to dowód społeczny, który jest dużym impulsem sprzedażowym.

 

Galeria klientów allegroGaleria Klientów Allegro

 

Opis aukcji czy zdjęcie na Allegro ?

Może to niezbyt odkrywcze, ale ważne byście mieli tego świadomość. Klienci nie czytają Waszych aukcji tylko je skanują. Żyjemy w takich czasach, że na nic nie ma … czasu. Dlatego najważniejszy elementy Waszych przedmiotów należy zaprezentować za pomocą zdjęcia. Czasem to bywa dość trudne, bo jak np. pokazać że etui jest lekkie i elastyczne ? Właśnie tak:

zdjecie na Allegro

 

Szkoleniowy listopad

To było 7 przykładów z serii  jak wyróżnić się na Allegro? Jeśli chciałbyś poznać ich więcej oraz dobrze przygotować swoje konto na zbliżający się pik sprzedażowy zapraszam na szkolenia, które odbędą się na początku listopada w Warszawie. Mam dwie propozycje, każdy będzie mógł wybrać wg własnego kryterium.

Szkolenie Allegro 8 listopada w Warszawie 

Szkolenie Allegro 19 listopada w Warszawie 

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

Empik

Empik ADS

Empik Full Service

Empik wystawianie ofert

eMag

Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount