Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

? Allegrowy Phishing || Bezpieczeństwo na Allegro

utworzone przez Konrad
2020-05-10

W ostatnim czasie liczba sprzedawców na Allegro rośnie w lawinowym tempie. Sytuacja na świecie, brak możliwości prowadzenia sprzedaży stacjonarnej oraz wsparcie przy otwarciu nowego konta ( program powitalny Allegro ) przez serwis Allegro powoduje większe zainteresowanie e-handlem. Jednocześnie ten moment chcą też wykorzystać oszuści, którzy prześcigają się w różnorodnych formach wyłudzeń czy przejęcia konta. Poniżej kilka praktyk, które pozwolą Ci ochronić się przed przykrymi konsekwencjami.

Hasła są jak majtki

Należy je:

  • często zmieniać
  • nie zostawiać na widoku
  • nie pożyczać obcym

Te sentencja sama w sobie już dużo mówi. Najsłabszym ogniwem każdego zabezpieczenia jest człowiek. Polecam książkę „Sztuka podstępu” autorstwa Kevin Mitnick.

Hasła są jak majtki

Źródło: giodo.pl

Podwójne logowanie na Allegro

Mam tę przyjemność audytować konta pod kątem zwiększenia sprzedaży. Liczba kont, które mają aktywną opcję podwójnego zabezpieczenia jest na poziomie 7-12%. To bardzo niewiele. Zawsze podczas takiego audytu sugeruje na sam koniec włączenie opcji podwójnego logowania. Gdy nowa osoba próbuje się zalogować jedynie za pomocą loginu i hasła, musi dodatkowo posiadać dostęp do numeru telefonu podanego podczas rejestracji. Na ten numer przychodzi kod SMS i w drugim kroku należy go wpisać. Te ustawienia można zapisać – nie wymagają każdorazowego wpisywania nowego kodu SMS jak to jest np.: podczas potwierdzania transakcji bankowych. Możecie nie uwierzyć, ale akurat ta funkcjonalność na Allegro jest darmowa 🙂

Podwójne logowanie na Allegro

Prawdziwe maile od Allegro

Co jakiś czas otrzymuje na swoją skrzynkę adresową sfabrykowany email o niezapłaconej fakturze, zawieszeniu konta czy wiadomość z prośbą o aktualizację danych. Przeskanowanie platformy Allegro, wyciągniecie wszystkich dostępnych adresów email sprzedawców i rozesłanie im wiadomości jest łatwe jak… kupowanie na Allegro. Na ten sposób wyłudzenia niestety łapie się duża część sprzedawców – szczególnie tych nowych. W tym momencie oszust przejmuje dane do logowania na Twoje konto (właśnie dlatego przydaje się zmiana hasła i podwójne logowanie) i ma dostęp do danych Klientów czy korespondencji z nimi. Zapamiętaj: prawdziwe wiadomości od Allegro na początku mają zawarte imię i nazwisko + login sprzedawcy. Ta mała zasada spowoduje, że już więcej nie padniesz łupem przestępców. Wszystkie próby wyłudzenia danych można zgłaszać na powiadomienia@allegro.pl .

Każdy e-mail od Allegro zawiera Twoje imię i nazwisko lub nazwę firmy *

Koszty prowadzenia konta na Allegro

Podstawowa umiejętność na Allegro (która powinna być weryfikowana przed założeniem konta) to znajomość cennika opłat i umiejętność liczenia marży 😉 Zgadzacie się? Niestety, mam przykre doświadczenia w kwestii liczenia rentowności aukcji. Uważam, że ten obszar to również pewna kwestia dbania o bezpieczeństwo firmy – aby po kilku tygodniach/miesiącach nie zbankrutowała. Na początku roku z nóg mnie zbiła informacja o upadłości sklepu internetowego i konta na Allegro bdsklep.pl. Dziś strona przestała funkcjonować, a na portalu GoWork można poczytać niesmaczne komentarze od pracowników. Regularnie sprawdzaj koszty prowadzenia sprzedaży na Allegro. Wystarczy cotygodniowy przegląd dwóch narzędzi dostępnych w panelu zarządzania sprzedażą:

Rozliczenia z Allegro

Nadchodzące opłaty

Konta pracownicze na Allegro

Niestety, platforma nie udostępnia takiej możliwości, ale… Funkcjonalność kont pracowniczych można uruchomić w Baselinker – oprogramowaniu do zarządzania sprzedażą internetową i automatyzacją zamówień. Dzięki wprowadzeniu tej opcji każdy pracownik będzie posiadał swój login + hasło i dodatkowo:

  1. Pracodawca będzie mógł sprawdzać wydajność swojego zespołu
  2. Dostęp do historii działań (kto skontaktował się z klientem czy zmienił status zamówienia)
  3. Unikniesz zmiany haseł dla całego zespoły, gdy któryś z pracowników zmieni miejsce pracy
  4. Określisz kto otrzyma przydział do poszczególnych zasobów. Nie każdy musi mieć dostęp usuwania zamówień czy generowania faktur.

Skorzystaj z darmowego 30 dniowego okresu testowego. Nie pożałujesz 🙂 Baselinker 30 dni na próbę

Wypłata środków z Allegro

Coś co było również dla mnie zaskoczeniem. Nigdy nie konfigurowałem usługi Przelewy24 na Allegro, a jednak spływały tam pieniądze od Klientów. Nieświadomy tego faktu, analizując wypłaty na konto i sumę przychodów pokazywanych w panelu statystyk widziałem rozbieżność, która w każdym miesiącu narastała. Po kontakcie z supportem Allegro dowiedziałem się, że

„Kupujący skorzystał w Pani ofercie z metody płatności – Raty Od.nowa a więc innowacyjnej metody płatności za zakupy, która jest udostępniana w ramach Allegro Finanse. Usługę tę obsługuje właśnie operator Przelewy24.

Za przyjmowanie wpłat i wypłacanie środków z usługi Przelewy24 nie są pobierane opłaty – jest ona, podobnie jak PayU, całkowicie bezpłatna.

Środki będzie Pani mogła wypłacić po aktywacji usługi.”

ustawienia wypłat na Allegro

Chcąc odzyskać moje pieniądze, byłem zmuszony aktywować usługę Przelewy24 i wypłacić środki, które „były w zamrażarce Allegro”. Zajrzyj do zakładki Ustawienia wypłat i zdefiniuj wypłatę po przekroczeniu pewniej kwoty należności. Po co trzymać swoją kasę na obcym koncie 🙂

Zmień system wypłat z Allegro

Kogo z Was ten wpis zainspirował i zmieniliście ustawienia na Allegro ?

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount