Konferencja w Twoim mieście-KUP BILET

?Czego szukasz || ? Jak działa wyszukiwarka Allegro?

utworzone przez Konrad
2020-04-15

Zastanawiałeś się kiedyś jak działa wyszukiwarka Allegro? Zrozumienie jej działania przybliża Cię do rozszyfrowania algorytmu trafności. Jest to potężne narzędzie, od którego zależy sprzedaż ponad 140 000 firm. Ponad 1,3 miliarda fraz każdego miesiąca wpisywanych jest wyszukiwarkę . WoW! Sprawdźmy zatem jak mechanizm działania „szukajki Allegro”.

[quads id=”1″]

Jak działa wyszukiwarka Allegro

Ta informacja większości z Was nie zaskoczy – Klienci nie zmieniają sposobu sortowania, domyślnie zostawiając wybór „trafność największa”. Druga informacja jest bardziej odkrywcza i wartościowa: różnica między użytkownikami którzy przeszukują drzewko kategorii, a tymi którzy korzystają z wyszukiwarki Allegro jest niewielka. Nowością, która pojawiła się w ostatnich tygodniach jest funkcjonalność Szukaj Wielu. Za pomocą tego rozszerzenia można znaleźć kilka przedmiotów u tego samego sprzedawcy. Przykład zastosowania szukaj wielu na Allegro.

Szukaj u wielu sprzedawców na Allegro

 

Symbole specjalne w wyszukiwarce

Dla zaawansowanych użytkowników serwisu, twórcy Allegro udostępnili kilka znaków specjalnych, które można użyć w polu wyszukiwania. Mi jako sprzedawcy, przydaje się to rozwiązanie do definiowania odsyłaczy – banerów lub serii produktowych. Funkcjonalność mocno  zaczerpnięta z Google 🙂

Symbole specjalne na Allegro

Po czym szuka wyszukiwarka Allegro ?

To co warto zapamiętać odnośnie wyszukiwarki to fakt że działa kontekstowo. Wyniki wyszukiwania dla frazy sukienka z koronkami będą inne niż te dla frazy sukienka koronkowa. Dobrą praktyką jest również wykorzystywanie podpowiedzi w wyszukiwarce do generowania tytułów dla oferty Allegro. Podpowiedzi, to najczęściej wpisywane słowa klucze przez potencjalnych klientów.

Wyszukiwarka Allegro bierze pod uwagę tytuł oferty oraz wartości parametrów i nazwy kategorii. Jeśli w drzewku kategorii mamy podkategorię zestaw głośnomówiący w którym umieszczamy dany przedmiot to warto w tytule zamieszczać frazę zestaw głośnomówiący? Ja mam na to swoją teorię, chętnie poznam Waszą – zapraszam do komentowania.

Wyszukiwarka Allegro jest odporna na literówki, niewrażliwa na polskie znaki oraz ignoruje słowa „do”, „na”. „z” i inne przyimki. Dodatkowo akceptuje różne odmiany produktu ( taboret,taborety ).  W momencie, gdy nie może znaleźć frazy w tytule, kategorii, parametrach to rozpoczyna szukanie również w opisach.

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Wyszukiwanie po usługach

Wyszukiwarka Allegro przeszukuje również obszary związane z usługami – co jest dla mnie pewnym zaskoczeniem. O przykładzie pomocnym podczas sprzedaży w dni świąteczne czy święta okolicznościowe pisałem już wcześniej – zapakuj na prezent.  Innym przykładem pokazującym zastosowanie tej funkcji jest montaż urządzeń. Sprawdźcie jak działa wyszukiwarka na zapytanie telewizor montaż i czy wszędzie w tytule pojawia się wpisana fraza.

Jak nazwać aukcję Allegro ?

Po takie dawce informacji łatwiej będzie stworzyć skuteczny tytuł oferty Allegro. Od tego jak nazwiesz aukcję Allegro zależy bardzo wiele. Masz tylko 50 znaków do wykorzystania! Dla sprzedawców, którzy potrzebują wsparcia w odpowiednim doborze fraz do tytułów przygotowałem warsztat, na którym pokazuje gdzie szukać inspiracji na tytuły, jak budować odpowiedni tytuł i oraz dobre praktyki dotyczące tego obszaru oferty. Zainteresowanych odsyłam na maila poczta@vsprint.pl.

Bonus

Jeśli dotarłeś do tego miejsca bez wątpienia należy Ci się bonus 🙂 Przeglądając czeluści internetu natrafiłem na ciekawy odcinek podcastu, który podsumowuje jak działa wyszukiwarka i zdradza kilka trików jak działa trafność Allegro. Zachęcam do wnikliwego odsłuchania do materiału Wyszukiwarka w Allegro 

Live Allegro

Ogromną popularnością cieszy się efektywnościowy audyt Allegro (jeśli jeszcze nie podesłałeś swojej oferty to najwyższy czas) oraz indywidualna konsultacja. Wspólnie z Dominikiem postanowiliśmy pokazać jak wygląda audyt oferty na Waszych aukcjach. To jedyna taka szansa, więc warto zapisać się i nie przegapić – Live nie będzie dostępny. Chcemy tworzyć więcej wartościowych materiałów dla Naszej społeczności!

Start: 20 kwietnia 19:00

Zapisy: Audyt efektywnościowy oferty Allegro – Live

poprawa aukcji Allegro

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

2 komentarze

 1. Patryk

  warto sprawdzać jakie działania wpływają na pozycję ofert 🙂 polecam narzędzie do śledzenia pozycji ofert w trafności Allegro https://autoworker.io/pl/sledzenie-pozycji-ofert-w-trafnosci-allegro/

  Odpowiedz
 2. Wiktor

  Szanowni, a co macie dla mnie ? ! Jesteśmy polskim producentem mebli i elementów mebli. Wiem o tym ,że bez marketingu nie ma sprzedaży, jeśli z braku czasu sam nie jestem w stanie „ogarnąć” produkcji, a co za tym idzie sprzedaży to gdzie znaleść dobrych specjalistów od sprzedaży ?

  Pozdrawiam Wiktor Gańko

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount