Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

7 prostych technik wspomagających sprzedaż na Allegro

utworzone przez Konrad
2018-03-30

Zwiększenie sprzedaży na Allegro nie zawsze musi wiązać się z radykalnymi krokami. Przedstawiam 7 prostych i szybkich technik wspomagających sprzedaż i zachęcam do testowania!

[quads id=”1″]

Nazwa modelu / marki w tytule aukcji.

Podawanie nazwy modelu oraz marki w tytule aukcji nie zawsze jest potrzebne ani konieczne.

Gdy sprzedajemy coś popularnego, a nie chcemy ułatwić porównania cen z konkurencją pomińmy model. Również sprzedając popularną rzecz mało popularnego producenta nie ma sensu zużywać cennych 50 znaków na jego nazwę, lepiej wykorzystać je na dodatkowe słowa kluczowe.

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

50 znaków na tytuł? Zróbmy 150!

Ograniczenie ilości znaków w tytule wymusza kompresje słów kluczowych. Dlatego w wielu przypadkach wystawiam po prostu kilka aukcji tego samego przedmiotu z innymi tytułami. Szczególnie zauważalne jest to w kategorii GSM i zestawach słuchawkowych. A więc mamy „Zestaw słuchawkowy”, „Słuchawki z mikrofonem” i „Słuchawki do telefonu” do tego dochodzi kompatybilność z konkretnymi popularnymi modelami telefonów i tak ze średnio rotującego towaru możemy wycisnąć całkiem ładną sprzedaż.

Mix cenowy

Nie każdy asortyment nadaje sie do powielania aukcji z innym tytułem, natomiast zdecydowana większość nadaje sie do wystawiania kilku aukcji z różnymi cenami, w odstępie kilku dni. Osiągamy tym sposobem dwie rzeczy: – wyższą marżę oraz badamy „próg bólu” naszych klientów na wyższą cenę. Niewielkimi różnicami cenowymi możemy operować w ramach jednego konta, natomiast większe różnica proponuje stosować na oddzielnych kontach.

Kilka kont na allegro.

Dość popularna technika, polega na posiadaniu kilku kont na allegro i stosowania różnej strategii na każdym z nich. Np. na jednym mamy wyższe ceny + odbiory osobiste, na innym niższe ceny ale wysyłka tylko kurierem itp. Wariantów jest naprawdę wiele.

Zdjęcia i miniaturki

Standaryzacja miniatur po czasie wydaje się mieć same zalety. Przejrzysty listing cieszy oko. Ale jak sie wyróżnić? Najprostszy sposób to zdjęcie produktu obok pudełka – mało kto to stosuje (jeszcze) a zabieg ten jest naprawdę skuteczny. Inny sposób, gdy nie mamy możliwości zrobienia swoich zdjęć to np. zmiana kąta nachylenia, dodanie modela, aranżacji…

Opis

Spójrz na swój opis z perspektywy kupującego. Znajdź co w danym produkcie jest newralgiczną cechą, której klient szuka w pierwszej kolejności i podaj mu ją „jak na tacy” np. w przypadku akumulatorków będzie to pojemność, rozmiar i rodzaj a w przypadku mówiącej zabawki – czy jest w języku polskim.

Zestawy

Moja ulubiona metoda stymulująca sprzedaż to tworzenie zestawów. Zestawy na Allegro możemy tworzyć praktycznie ze wszystkiego. Eksperymentuj jaki zestaw będzie najlepszy z danym produktem. x2, x3 może razy 8? Np. zestaw wkładów do dzbanków filtrujących najlepiej sprzedaje się w wariancie x4, wkłady do mopa x2 a kawa x6. Jeżeli nie masz produktów z których można zrobić zestaw wielokrotności, zawsze możesz miksować rzeczy ze sobą, np. słuchawki + mikrofon, etui + szkło ochronne, lakier + baza + utrwalacz ;). Samo allegro widzi potencjał w zestawach, co przejawia się w narzędziach do tworzenia ich bezpośrednio na portalu.

 

Jak widać, powyższe praktyki nie są skomplikowane ani ciężkie do wdrożenia. Wystarczy wpisać to w swój schemat działania i czekać na rezultaty. Oczywiście nie na wszystko jest czas, ale pamiętajcie że metoda małych kroczków jest także bardzo skuteczna. Tworząc 3 zestawy dziennie, po tygodniu macie ich 21, nie tworząc ich wcale – dalej macie 0. Także testujcie, bawcie sie i sprzedawajcie.

Piszcie co sądzicie, co sie u was sprawdza i co planujecie wdrożyć. PIĄTKA!

Marcin Gawryluk

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount