alleTips – krótka porada,dotycząca zarządzania ofertą, stworzona na bazie kilkuletnich obserwacji i doświadczeń. Zalecam każdą przetestować u siebie i w komentarzach podzielić się opinią pamiętając, że u mnie działa 🙂  P.S. biorę pod uwagę zróżnicowane branże,  czy zmienność algorytmu portalu – ale na tą chwilę działa.

[quads id=”1″]

Pewnego razu przejrzałem oferty, które nie generują sprzedaży od 5 miesięcy ( ponad 100 aukcji, 20 zł w portfelu -> idealnie by wykorzystać tą kwotę na promowanie ). Zleciłem je zamknąć swojemu pracownikowi, a po kilku dniach sprawdziłem wykonanie zadanie . Niestety, aukcje na allegro się kręciły, a w niektórych z nich pojawiły się oferty sprzedaży. Jak to !!

Okazało się, że Mateusz zakończył aukcję, ale wystawił je ponownie. Allegro ze względu na brak „negatywnej trafności” nadało nowe życie tym aukcjom, nie spychając ich na sam dół listingu. Od tego momentu, stworzone autorskie oprogramowanie, sprawdza jak długo aukcja jest na portalu i jeśli przekroczy 3 pełne wystawienia bez sprzedaży , uśmierca ją ( w 29 dniu trwania ) i wystawia tą samą, z tym samym tytułem, ceną i kategorią.

Testujemy i komentujemy !

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]