Jak zwiększyć ruch na aukcji Allegro? – to częste pytanie początkujących sprzedawców na Allegro. Nowe konta i aukcję mają na start wiele korzyści ( pakiet powitalny Allegro, wyższą pozycję w trafności dla świeżej oferty itp), jednak z czasem wejść jest coraz mniej. Jeśli aukcja jest dobrze przygotowana (sprawdź i skorzystaj z darmowego audytu aukcji Allegro ) to dostarczenie ruchu powinno być gwarancją lepszych wyników. W 2018 roku firma Compass przygotowała ciekawy raport dla sklepów internetowych, w których przedstawiła jak prezentuje się średni współczynnik konwersji. Sprawdź jak u Ciebie wygląda liczba wejść i liczba zakupów oraz poszukaj odniesienia w poniższym raporcie.

współczynnik konwersji Allegro

Kampania linków sponsorowanych Ads Allegro

Nikogo nie zaskoczę, że pierwsza propozycja to Adsy. System, który pozwala kontrolować wydatki, ustawiać promocję na wybrane oferty oraz szczegółowo analizować statystyki. Osobiście bardziej wykorzystuje Ads Allegro niż promowanie (dodatkowa prowizja), ale to wszystko zależy od sytuacji w kategorii/frazy pod którą się pozycjonujesz. ADSy to świetne rozwiązanie aby wypromować nowy produkt, wygrać zaciętą walkę z konkurencją o pierwsze pozycję i sprawdzić potencjał nowego pomysłu (inny układ w szablonie, kreatywne fotografia, wyższa cena produktu). W tym miejscu chciałbym odradzić korzystanie z kampanii Ads Allegro Express. Ustawienie jej to tylko 3 kroki, ale brak zarządzania czymkolwiek kończy się jedynie wydatkami. Zalecam ręczne skonfigurowanie kampanii – to Ty sprzedawco znasz marże na produkt, stany magazynowe i trendy w sprzedaży. Wykorzystaj tę wiedzę.

Licytacje wiecznie żywe

Zainteresowanie użytkowników naszymi ofertami można wzbudzić przez wystawiania kilku licytacji. Taka oferta wysoko ląduje po sortowaniu wg najniższej ceny. Dobrze wykorzystane linkowanie  przekierowuje ruch na inne oferty – np bestsellery lub produkty wyprzedażowe. Czy można budować strategię na podstawie licytacji? – sprawdź konto superstore i przekonaj się sam.

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Artykuły Allegro i Seo w Google

Kolejny ciekawy raport dotyczy pozycjonowania sklepów internetowych w Polsce w 2019 roku. Znalazło się tam również Allegro i zajęło pierwszą pozycję. Kolejne 9 pozycji w sumie ma gorszy wynik niż lider.

Ranking pozycjonowania SEO

Organiczny ruch pozytywnie wpływa na sprzedaż, a firmę to nic nie kosztuje. Wpisując w google np Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Redmi AirDots otrzymujemy w trybie incognito aukcję Allegro na pierwszej pozycji. Darmowym, źródłem ruchu dla Waszych ofert są poradniki Allegro. Przejrzyj wszystkie artykuły dotyczące Twojego asortymentu, sprawdź linki odsyłające do poszczególnych kategorii i podepnij pod nie swoje aukcję.

Kieruj w jedno miejsce

Abonament Allegro to ciekawy sposób na poinformowanie użytkowników o Twojej ofercie i skierowanie klientów w wyznaczone miejsce. Do dyspozycji masz bannery, tagi oraz serie produktowe. Dodatkowo w ofercie możesz wspomnieć o innych przedmiotach, które występują na pozostałych aukcjach. Poniżej spójna komunikacja nowości przy wykorzystaniu abonamentu Allegro.

Abonament Allegro serie

Bannery i tagi na Allegro

Reklama aukcji Allegro na facebook

Wiem jak to brzmi i znam Wasze pytania – czemu przekierowywać do ofert Allegro zamiast sklepu internetowego?

Ponieważ:

  • bo jest tanie
  • jest precyzyjne
  • jest skuteczne
  • na zachodzie, zwiększanie ruchu na Amazonie przy pomocy zewnętrznych serwisów to już podstawa

Coraz częściej spotykam się z tą formą promocji, sam ją wykorzystałem kilka razy co pozwoliło mi skutecznie wypozycjonować ofertę. Poniżej przykład – jeśli macie więcej pytań o tą formę zapraszam na poczta@vsprint.pl

Promocja aukcji na facebook

Influencer marketing

Spotkaliście się kiedyś z promocją oferty przez znane postacie? Kilka razy zobaczyłem, że moja konkurencja w krótkim okresie czasu notuje ogromne wzrosty na aukcji i nie wiedziałem skąd to się bierze. Poszperałem, poszukałem i odnalazłem. Aukcja była promowana przez youtubera lub influencera. Poniżej znajdziecie przykład takiej aukcji i filmu. Warto wrzucić ofertę do tradewatcha i sprawdzić całą historię sprzedaży.

Aukcja:

https:allegro.pl/oferta/25l-12-230-lodowka-turystyczna-samochodowa-wklady-8275538135?utm_source=zachar&utm_medium=online&utm_content=lodowka_turystyczna

Pytanie do czytelników

Czy Wy też zauważyliście w ostatnich dniach zmiany w trafności? Jeśli Wasza pozycja spadła to zapraszam do kontaktu 🙂

[quads id=”1″]