Konferencja w Twoim mieście-KUP BILET

? Zbieracze – Moneciarze ? || Monety na Allegro

utworzone przez Konrad
2019-07-04

Kto z Was zbiera monety Allegro? A kto z Was posiada monety? Sprawdźcie w zakładce programy zniżkowe ile macie zebranych „monetek”. System monet to kolejny mechanizm promocji swojej oferty na Allegro ( zobacz artykuł o dopalaczach aukcji ). W tym artykule dowiesz się czy warto dodawać monety do aukcji i czy monety Allegro wpływają na trafność.

Pracujesz, a inni są na wakacjach? ja też więc klikam w reklamę 🙂

[quads id=”1″]

Kim są zbieracze monet ?

Tak zwani Moneciarze to najbardziej lojalna grupa konsumentów na Allegro, jak również ta która zostawia na platformie najwięcej pieniędzy – czyli najbardziej oddani Klienci. To jeden z powodów dla których powinieneś dodać przynajmniej jedną monetę do swoich ofert. W programie jest już ponad 4 mln użytkowników! Bardzo ciekawym odkryciem dla mnie była informacja o tym, że 51%  uczestników programu wyszukuje na Allegro oferty z Monetami. To znaczy, że jeżeli nie mamy na aukcji monet, to jesteśmy poza ich zasięgiem. Jak widać monety na Allegro to skuteczny program lojalnościowy, zahaczający o kryptowalutę 🙂

Monety na Allegro

Jak można zdobyć monety Allegro ?

Znam przynajmniej 6 możliwości pozyskania monet:

 • monety od Super Sprzedawców
 • monety ręcznie przypisane do oferty przez sprzedawcę
 • promocje z markami ( Pampers )
 • promocje z partnerami ( Blik, Visa )
 • promocja własne Allegro ( przykład bdsklep )

Promocja z monetami Allegro

Mam również 6, ale ona jest dość kontrowersyjna, dlatego opiszę ją na grupie zamkniętej vSprint

Co dają monety Allegro ?

monetki na Allegro

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że powyższe dwie aukcję są dla dwóch zupełnie innych grup konsumentów. Jedna sortuje po cenie, a druga filtruje po monetach. Zastosowanie monet umożliwia „nie konkurowanie ceną”. Specjalnie umieściłem tę frazę w nawiasie, bo samo dodawanie monet jest pewnym zejściem z ceny. Tutaj powinno paść pytanie – ile kosztuje moneta na Allegro? 1,23 zł.  Też należy wspomnieć o pewniej wadzie monet – jeśli dodasz ich zbyt dużo to wzrośnie liczba wyłudzeń. Znajdą się konsumenci, którzy skorzystają z okazji, kupią produkt od Ciebie z dużą liczbą monet, wykorzystując je niemal od razu u innego sprzedawcy, a następnie anulują transakcję na której nazbierali monet. Co prawda monety zostaną Ci zwrócone, jeśli za nie zapłaciłeś, ale pozostaje „dłubanina” z odzyskaniem prowizji.

Czy monety Allegro wpływają na trafność ?

Moje ulubione pytanie, które zawsze pada na szkoleniach gdy rozmawiamy o monetach. Wtedy lubię posłużyć się odpowiedzią: to zależy 🙂

Monety na Allegro:

 1. mają wpływ na sprzedaż, sprzedaż ma wpływ na trafność
 2. mają wpływ na widoczność – wyróżnik – wyróżnik ma wpływ na sprzedaż
 3. mają wpływ na filtrację – filtracja pokazuje aukcje z monetami, zawężając listing do ofert wybranych sprzedawców, jeśli wylatujesz z filtra, to ma to wpływ na sprzedaż albo jej brak.

 

Kurs Ads Allegro

Przygotowuje się do publikacji swojego pierwszego kursu. Jeśli chciałbyś wziąć w nim czynny udział to zapraszam do odwiedzenia strony kurs Ads Allegro. Dla zaangażowanych przewidziałem rabaty na kurs online :))

Kurs Ads Allegro

 

 

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

3 komentarze

 1. Krzysztof

  Jak najbardziej warto zainwestować w monety poza pulą darmowych dla SS. U nas sprawdza się to lepiej, niż inwestycja w adsy.

  Przy koszcie monet możesz dopisać ważną informację, że przy pomyślnej weryfikacji na kolejny miesiąc SS, Allegro zwraca połowę z zakupionych monet z poprzedniego miesiąca (dołącza je do puli darmowych Monet dla SS za obrót).

  Odpowiedz
 2. Enedue

  W kwestii kosztów za monety, cena 1,23zł, jest ceną brutto. Czyli jeśli jesteśmy VATowcem to ten nieszczęsny podatek możemy sobie odliczyć od „należnego dla US” po sprzedaży danego towaru, prawda? Podobnie kwestia prowizji Allegro za sprzedaż – również to jest kwota brutto. Więc nie jest aż tak BARDZO źle 🙂

  Odpowiedz
  • marr

   tylko, że dla klienta 1 moneta to 1zł, a cena sprzedaży jest ceną brutto, więc wychodzi, że „sprzedajemy” jedną monetę za 1zł brutto, czyli tracimy, płacąc za nią dla allegro 1,23 brutto…

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount