Kto z Was zbiera monety Allegro? A kto z Was posiada monety? Sprawdźcie w zakładce programy zniżkowe ile macie zebranych „monetek”. System monet to kolejny mechanizm promocji swojej oferty na Allegro ( zobacz artykuł o dopalaczach aukcji ). W tym artykule dowiesz się czy warto dodawać monety do aukcji i czy monety Allegro wpływają na trafność.

Pracujesz, a inni są na wakacjach? ja też więc klikam w reklamę 🙂

[quads id=”1″]

Kim są zbieracze monet ?

Tak zwani Moneciarze to najbardziej lojalna grupa konsumentów na Allegro, jak również ta która zostawia na platformie najwięcej pieniędzy – czyli najbardziej oddani Klienci. To jeden z powodów dla których powinieneś dodać przynajmniej jedną monetę do swoich ofert. W programie jest już ponad 4 mln użytkowników! Bardzo ciekawym odkryciem dla mnie była informacja o tym, że 51%  uczestników programu wyszukuje na Allegro oferty z Monetami. To znaczy, że jeżeli nie mamy na aukcji monet, to jesteśmy poza ich zasięgiem. Jak widać monety na Allegro to skuteczny program lojalnościowy, zahaczający o kryptowalutę 🙂

Monety na Allegro

Jak można zdobyć monety Allegro ?

Znam przynajmniej 6 możliwości pozyskania monet:

  • monety od Super Sprzedawców
  • monety ręcznie przypisane do oferty przez sprzedawcę
  • promocje z markami ( Pampers )
  • promocje z partnerami ( Blik, Visa )
  • promocja własne Allegro ( przykład bdsklep )

Promocja z monetami Allegro

Mam również 6, ale ona jest dość kontrowersyjna, dlatego opiszę ją na grupie zamkniętej vSprint

Co dają monety Allegro ?

monetki na Allegro

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że powyższe dwie aukcję są dla dwóch zupełnie innych grup konsumentów. Jedna sortuje po cenie, a druga filtruje po monetach. Zastosowanie monet umożliwia „nie konkurowanie ceną”. Specjalnie umieściłem tę frazę w nawiasie, bo samo dodawanie monet jest pewnym zejściem z ceny. Tutaj powinno paść pytanie – ile kosztuje moneta na Allegro? 1,23 zł.  Też należy wspomnieć o pewniej wadzie monet – jeśli dodasz ich zbyt dużo to wzrośnie liczba wyłudzeń. Znajdą się konsumenci, którzy skorzystają z okazji, kupią produkt od Ciebie z dużą liczbą monet, wykorzystując je niemal od razu u innego sprzedawcy, a następnie anulują transakcję na której nazbierali monet. Co prawda monety zostaną Ci zwrócone, jeśli za nie zapłaciłeś, ale pozostaje „dłubanina” z odzyskaniem prowizji.

Czy monety Allegro wpływają na trafność ?

Moje ulubione pytanie, które zawsze pada na szkoleniach gdy rozmawiamy o monetach. Wtedy lubię posłużyć się odpowiedzią: to zależy 🙂

Monety na Allegro:

  1. mają wpływ na sprzedaż, sprzedaż ma wpływ na trafność
  2. mają wpływ na widoczność – wyróżnik – wyróżnik ma wpływ na sprzedaż
  3. mają wpływ na filtrację – filtracja pokazuje aukcje z monetami, zawężając listing do ofert wybranych sprzedawców, jeśli wylatujesz z filtra, to ma to wpływ na sprzedaż albo jej brak.

 

Kurs Ads Allegro

Przygotowuje się do publikacji swojego pierwszego kursu. Jeśli chciałbyś wziąć w nim czynny udział to zapraszam do odwiedzenia strony kurs Ads Allegro. Dla zaangażowanych przewidziałem rabaty na kurs online :))

Kurs Ads Allegro

 

 

Wspólne Żniwa IV - warsztaty online o sprzedaży na Allegro. Sprawdź agendę i kup bilet