Konferencja w Twoim mieście-KUP BILET

Pasy na zdjęciach || Ochrona fotografii na Allegro

utworzone przez Konrad
2019-01-14

Dzisiejszy post napisał Dominik Borsa, które osobiście poznałem na szkoleniu w Warszawie. O szkoleniu jeszcze będzie na końcu, ale muszę to napisać – dzięki zastosowanej wiedzy ze szkolenia i automatyzacji sprzedaży po tygodniu wydana kwota na szkolenie nie była kosztem, a inwestycją – po prostu się zwróciła 🙂

Ochrona fotografii na Allegro

W ostatnim czasie wiele osób zastanawia się nad coraz to nowymi zmianami które wprowadza Allegro. Prześwietlmy zatem jedną z nich. Od jakiegoś czasu portal informuje, że chroni nasze fotografie, dlatego jako sprzedający nie możemy wstawiać na zdjęcia własnych znaków wodnych. Tylko jeśli nasze zdjęcia są chronione, to w jaki sposób? Jak sprawdzić czy ktoś ukradł moje zdjęcie? Co zrobić, jeśli ktoś już to zdjęcie ukradł? Jak allegro może nam w tym pomóc? Na te pytania postaram się dziś odpowiedzieć.

Znakowanie zdjęć

Przede wszystkim należy potwierdzić, że Allegro znakuje fotografie na aukcjach. Na zdjęcia nakładane są pasy, niewidoczne gołym okiem na zdjęciu, każde zdjęcie otrzymuje swój unikalny wzór. Niestety tym zabezpieczeniem nie są objęte w tym momencie wszystkie oferty. W momencie kiedy ktoś zdjęcie kradnie, pasy nie są ponownie „nakładane” na zdjęcie.

Jeśli zastanawiasz się jak sprawdzić własne zdjęcia, przychodzę z pomocą. Na początku pobierz z allegro dane zdjęcie. Następnie, trzeba dokonać drobnej obróbki w programie graficznym. Na potrzeby tego artykułu zdecydowałem się użyć darmowego programu IrfanView.

Należy otworzyć zdjęcie w programie IrfanView, następnie zaznaczyć całe zdjęcie (ctrl+a) i wybrać z menu opcję Image -> Color Correction (shift+g). Na samym końcu w nowym okienku ustawiamy Gamma correction maksymalnie w lewą stronę. Powinniśmy otrzymać zdjęcie z widocznymi wyraźnie pasami. Tak wygląda to na zrzutach ekranu:

 Kradzież zdjęć na Allegro Kradzież fotografii na Allegro

Konkurencja kradnie moje zdjecia na Allegro

Posiadając wiedzę na temat sprawdzenia zabezpieczeń, wystarczy porównać pasy na zdjęciu naszym jak i potencjalnego złodzieja zdjęć. Jeśli pasy są takie same wiemy, że mamy do czynienia z kradzieżą. Takiego delikwenta możemy zgłosić do allegro i jeśli zgłosimy go z konta które jest przypisane do danego wzoru, to dana aukcja zostanie po prostu usunięta.

Zgłoszenie kradzionych ofert

Jak zgłosić taki proceder? Bardzo prosto. Wystarczy napisać do allegro poprzez formularz kontaktowy centrum pomocy, wybrać opcję regulamin i na koniec Zasady dotyczące opisów ofert. Sam temat jednak jest mniej istotny, ważne aby zawrzeć powód zgłoszenia, numer aukcji i login sprzedającego którego zgłaszamy oraz numer aukcji z której zdjęcie zostało skradzione. Czytaj więcej o kradzieży zdjęć na Allegro.

PS. Jest jeszcze 5 miejsc na szkolenie z efektywnej sprzedaży na Allegro

Link do szkolenia

A dla tych którzy chcą dołączyć do Wośp licytacja https://charytatywni.allegro.pl/szkolenie-ze-sprzedazy-na-allegro-gosc-specjalny-i8733361 

Szkolenie Allegro

 

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount