Konferencja w Twoim mieście-KUP BILET

?? 50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

utworzone przez Konrad
2018-09-09

Jakie programy do Allegro polecasz – to pytanie przeplata się w kółko z pytaniem o zwiększenie sprzedaży na Allegro. Pierwsza część zawierająca 35 narzedzi wsparcia sprzedazy na allegro króluje na liście najlepszych wpisów.  Upływ czasu, nowe zasady na Allegro sprawiły, że część narzędzi jest już nieaktualna. Dlatego postanowiłem odświeżyć spis. Poniżej 50 narzędzi, dodatków, modułów które usprawnią Waszą pracę na Allegro. Mi pomogły 🙂

Proste zarządzanie ofertą Allegro

Nie mógłbym zacząć inaczej. Automatyzacja czasu pracy związana z wystawianiem aukcji na Allegro jest jednym z kluczowych obszarów. Szkoląc firmy widzę jak „męczą się” z ręcznym wystawianiem i edytowaniem setek aukcji gdy zmienia się atrybut przedmiotu. A przecież można prościej, szybciej i przyjemniej. Baselinker to program, który ułatwia zarządzanie całym ekosystemem Allegro. Co ważne, nie tylko Allegro ale również OLX, Emag, Amazon, Ebay i sklep internetowy. Zawsze gdy wspominam o Baselinker przychodzi mi do głowy cytat ze szkolenia: Sprzedaż na Allegro dzieli się na dwa etapy – przed uruchomieniem Baselinkera i 🙂 . Poniżej link, za pośrednictwem którego skorzystasz z 14 dniowego okresu próbne. Jeśli zbyt dużo czasu marnujesz na wystawianie aukcji, generowaniu zamówień na Allegro i innych powtarzanych procesów to zachęcam gorąco. Wielu Naszych Klientów korzysta z alternatywnych systemów do zarządzania sprzedażą na Allegro i również je umieściłem poniżej.

30 dniowy okres próbny: Baselinker

Alternatywa 1: Mercheo

Alternatywa 2: IdeaERP

Alternatywa 3: Sello

Alternatywa 4: EasyUploader

Alternatywa 5:  Generato

Alternatywa 6: Automater

Niezbędnik Sprzedawcy Allegro

Jak znalazłem to rozwiązanie to krzyknąłem „Eureka!”. Tak naprawdę to mały agregator niezbędnych narzędzi do codziennej pracy. Poniżej spis funkcjonalności, które przydadzą się również Wam:

 • omijacz opłaty utrzymaniowej
 • modu statystyk Allegro
 • autoresponder dyskusji Allegro

Twórca serwisu pomaga również przy masowej zmianie ofert czy kopiowaniu aukcji między kontami ( wycena indywidualna ).

Rejestrując się z poniższego linka, w najbliższym czasie otrzymasz dostęp do dodatkowych narzędzi.

Strona: NiezbędnikSprzedawcy

Tworzenie tekstów na Allegro

Opis sprzedaje, bardziej niż sobie zdajecie z tego sprawę. To opis przedmiotu często decyduje u kogo dokona zakupu potencjalny konsument. Osobiście, do tworzenia skutecznych tekstów wykorzystuje 3 poniższe narzędzia:

Jasnopis – upraszczacz tekstów

Synonimy – alternatywne słowa

Ileliter – narzędzie do tworzenia tytułów

Allegronauta

Kolejna skrzynka darmowych narzędzi. Szczególnie przydatna jest podstrona analizująca dane dotyczące Super Sprzedawcy. Pozwala sprawdzić aktualny wynik czy kwalifikujemy się do programu SS czy nie. Dodatkowo „na tacy” dostaniemy wykaz transakcji, które zakończyły się zaniżoną oceną.

Strona: https://allegronauta.pl

Link ukryty 1: https://allegronauta.pl/SendMailToUser/

Link ukryty 2: https://allegronauta.pl/ofertaOcena

Licz koszty Allegro !

Nie mogło zabraknąć wzmianki o kosztach na Allegro. Z roku na rok widzimy, że wartości w cenniku zmieniają się dość znacząco i czasem trudno nadążyć za tymi aktualnościami. Zalecam regularnie zaglądać do trzech miejsc na samym Allegro by być na bieżąco:

 1. Nadchodzące opłaty Allegro
 2. Kalkulator opłat Allegro
 3. Tradeanalytics ( dla posiadaczy abonamentu Allegro )

Dodatkowo po zakończeniu miesiące zestawić sobie przychody ze wszystkimi kosztami ( prowizja, abonament, promowania, Allegro Ads itp ) w Excelu. W komentarzu pochwal się jaka wartość i dla jakiej branży wyszła Ci za poprzedni miesiąc.

Miniaturka zgodna z zasadami

Korzystasz jeszcze na Allegro z miniaturek „disco-polo”? tak… ? Ostrzeżenie wisi w powietrzu. Skorzystaj z prostych narzędzi, które pozwolą w intuicyjny sposób pozbyć się nieregulaminowego tła ze zdjęcia i dostosować fotografię do aktualnych zasad. Jeden i drugi edytor służy do usuwania tła ze zdjęcia. Dla przypomnienia: poprawna miniaturka ma znaczenie w pozycjonowaniu ofert na liście wyników Allegro ( trafność Allegro ).

Strona: http://fotofuze.com

Alternatywa 1: https://online.photoscissors.com

Alternatywa 2: https://burner.bonanza.com/

Alternatywa 3: https://www.remove.bg/

Alternatywa 4: https://clippingmagic.com/

Edytor grafiki online

Jeśli już jesteśmy przy grafice, to błędem byłoby nie zaproponować edytora graficznego. Polecono mi PhotoPEA i to narzędzie wpisało się do mojego codziennego rytmu pracy.

Strona: https://www.photopea.com

Codzienny monitoring trendów na Allegro

TradeWatch doczekał się konkurencji 🙂 Na szybko mogę powiedzieć, że interfejs jest bardziej nowoczesny. No ale ile jeszcze można wyciągnąć z danych po Api ?

Strona: http://dataradar.net

Sprawdź sprzedawcę przed zakupem

Źródło informacji o sprzedawcy. Wystarczy podać link do aukcji i otrzymujemy dane firmy, oceny z kilku portali, szybkość działania strony www itp. Wystarczy wkleić link do aukcji aby uzyskać informacje z kilkunastu różnych źródeł:

 •  serwisy z opiniami,
 •  social media,
 •  CEIDG, KRS, GUS
 •  giełdy długów

Strona: http://allegro.rating24.pl

Dark Allegro.pl

Chciałbyś mieć Allegro w mrocznych barwach ? Bez reklam, ciasteczek ? Voilà !

Strona: https://userstyles.org/styles/121309/allegro-dark

Sejf pomysłów na content ( treści )

Strona pomaga odnaleźć najczęstsze pytania związane z daną branżą/dziedziną. Realizując sekcję Częste pytania na blogu korzystałem właśnie z tego narzędzia. Skutecznie 🙂

Strona: https://answerthepublic.com

Czy działa Wam Allegro ?

Allegro padło ! Allegro.pl znowu nie działa! Nie można kupić, wystawić na Allegro ! Zanim jednak puścicie taką informację w sieć sprawdzi czy to tylko u Was czy na większą skale. Oczywiście, zostaw też swój komentarz, aby inni użytkownicy mieli aktualną informację.

Strona: http://downdetector.pl/status/allegro

Środowisko testowe Allegro

Gdy do firmy przychodzi nowy pracownik, który jeszcze nigdy nie miał do czynienia z Allegro warto zapoznać go z narzędziem Allegro Sand Box. To środowisko testowe, w którym nie można nic popsuć 🙂 Nowa osoba będzie miała możliwość poznać interfejs systemu zanim otrzyma dostęp do konta.

Strona: AllegroSandBox

Tani kurier

Tej stronki używam również prywatnie, by znaleźć nie drogiego kuriera.

Strona: Znajdzkuriera

Monitoring nowości w internecie

Powolutku przechodzimy do narzędzi monitorująco-analitycznych. MonitoringAukcji.pl to proste narzędzie, które poinformuje Nas gdy w którymś z 10 portali pojawi się oferta z zadeklarowanym tytułem.

Strona: MonitoringAukcji

Alternatywa: LZX.pl

Historia Cen od Ceneo

Uwielbiam wykorzystywać darmowe, dostępne narzędzia. Takim przykładem jest właśnie funkcja w Ceneo dla zalogowanych użytkowników. Szczególnie przed sezonem czy akcjami typu Black Friday można zobaczyć co się dzieje z ceną i na ile oferta promocyjna jest rzeczywiście ofertą promocyjną. Wystarczy kliknąć w ikonkę pioruna i mamy wgląd jak zmieniała się cena na przestrzeni miesięcy Zostawię też linka do przykładu który znalazłem na wykopie http://www.wykop.pl/ramka/4753261/nieuczciwe-wyprzedaze-na-glownej-allegro/

Przykładowa strona: https://www.ceneo.pl/39818791

Podpierdzielacz Allegro

To narzędzie spodoba się większości, chodź zastanawiam się długo czy je umieścić w tym spisie. Zostawię je tutaj i niech klauzula sumienia zdecyduje czy je wykorzystacie

Strona: Podpierdzielacz Allegro

Reakcja na zachowania rynkowe

Narzędzie, które automatycznie porównuje Twoje ceny z cenami konkurencji. Nie ma potrzeby wpisywanie słów kluczowych, ustawiania filtrów, itp. Aukcje wiązane są do produktów za pomocą algorytmów. Raport porównuje Twoje ceny z aktualnie najniższymi na allegro lub cenami dowolnie wybranych konkurentów, dodatkowo pokazuje dla każdego produktu wolumen i wartość sprzedaży za ostatnie X dni. Można też porównać ofertę swojego sklepu internetowego z tym co aktualnie wystawiamy na allegro – narządzie pokaże, które produkty mamy w sklepie a nie wystawiamy na allegro a moglibyśmy bo jest na nie popyt i nasza cena sklepowa nie odbiega od aktualnych cen na allegro. Można też sprawdzić czy wystawialiśmy aukcje we właściwych kategoriach, algorytm sprawdzi czy czasami konkurencja nie sprzedaje z lepszymi efektami identycznych produktów w innych kategoriach. Można też zamówić raport, który w jednaj tabeli zestawi dla Twoich produktów ceny konkurentów z allegro oraz ceny ze wskazanych sklepów internetowych. Alerty mailowe z kolei powiadomią Cię o każdej zmienia ceny lub wystawianiu nowej aukcji przez konkurentów dla produktów, które sprzedajesz.

Strona: Licitatio  (rabat na hasło vsprint)

Alternatywa: price-expert

Monitoring i analiza poziomu cen

Dane to ropa naftowa XXI wieku. Umiejętnie korzystanie z nich daje przewagę rynkową. Kolejne narzędzie, które wykorzystamy nie tylko do monitoringu Allegro, ale również sklepów internetowych i innych portali ogłoszeniowych. ShopSpider analizuje asortyment Waszej konkurencji w rozbiciu na cenę, koszty dostawy, opinię o produkcie itp

Strona: Shopspider

Strona: Autoworker

Czarna lista kupujących

Jeśli nieodebrane pobrania, zaniżone gwiazdki, niesłuszne komentarze są Waszą zmorą to znaleźliśmy pewne rozwiązanie. Od momentu, gdy sprzedawcą zabrało się możliwość oceniania drugiej strony, część kupujących nadużywa systemu komentarzy. Jeden ze sprzedawców wyszedł z inicjatywą i założył na FB grupę w której jest już ponad 800 fanów ( lipiec 2019 ). Jest to pewien sposób zabezpieczenia się przed „najbardziej wymagającymi Klientami Allegro”. Decyzję czy będziesz korzystał z tego narzędzia pozostawiam Tobie.

Strona: https://www.facebook.com/groups/489462328210280/

Zakupy u jednego sprzedawcy

Narzędzie podpowiada, który ze sprzedawców na Allegro ma wszystkie interesujące Cię przedmioty. Nie wiem czy w dobie SMART Allegro takie aplikację mają rację bytu, ale może komuś się przyda.

Strona: AlleKoszyk

Alternatywa 1: uTego

Alternatywa 2: ktomawszystko

Adblock dla reklam Allegro

Jesteś zmęczony obecnym wyglądem allegro, olx, ebaya, nachalnymi reklamami, natrętnym promowaniem produktów? Facet z Białegostoku tworzy filtry usuwające wszystkie niedogodności w tych serwisach. Całkowicie za darmo.

Strona: AlleBlock

Import aukcji Allegro do wCommerce

Darmowa wtyczka do wCommerce, która pozwala zaimportować wszystkie aukcję do systemu. Bardzo dobre komentarze oraz precyzyjny film instruktażowy dla początkujących.

Strona: My auction Allegro

Budowanie Grupy odbiorców

Coraz bardziej popularne staje się reklamowanie np na Facebook ofert Allegro. Związane jest to z niskimi kosztami dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej. Aby jednak nie zmarnować potencjału takich działań i wycisnąć „więcej” użyj narzędzia, które stworzy grupę odbiorców ze wszystkich użytkowników, którzy kliknęli w link przenoszący do Allegro. Później z taką grupą możesz pracować oferując np darmową dostawę w sklepie internetowym.

Strona: RocketLink

Allegro w liczbach

Poniższy raport to nie narzędzie w którym można coś konfigurować, a jedynie miejsce z którego można się wiele dowiedzieć. Kilka ciekawych statystyk, które mogą przydać się podczas budowania przewag konkurencyjnych.

Strona: Raport CSR Allegro

Manager cen Allegro

Każdy kto sprzedaje lub kupuje na Allegro zdaje sobie spraw, że cena jest dość ważna ( delikatnie mówiąc ). Znając tę potrzebę powstały narzędzia, które ułatwiają zarządzać ceną. Jedną z ciekawszych funkcji takiego narzędzia jest możliwość ustalania cen sprzedaży na podstawie cen konkurencji. Nie trzeba siedzieć do 2 w nocy i analizować cen konkurencji. Jeśli cena się zmieni o 10 groszy w górę, nasza aukcja również w ciągu kilku minut podrożeje o 10 groszy.

Strona: PriceWizard  (rabat 10% na hasło vkod)

Przegląd dokumentów finansowych

Czy wiecie, że jest możliwość podejrzenia ile Wasza konkurencja zarobiła w minionym roku ? Poniższa wyszukiwarka jest cudownym narzędziem 🙂

Strona: Wyszukiwarka dokumentów finansowych

 

Statystyki Allegro 4.0

Narzędzie które używam do codziennej pracy. Pozwala mi szybko podejrzeć koszty aukcji, prowizje, historię sprzedaży. Nie tylko moją ale również konkurencji. Dzięki temu oszczędzam dużo czasu na analizę.

Strona: https://www.facebook.com/Allegro.Statystyki/

 

Allegento – automatyzacja Magento z Allegro

Ciekawy dodatek, dla e-commersiaków, którzy swoje sklepy internetowe postawili na Magento. Allegento umożliwia wystawianie aukcji w szybki sposób, tworzenie szablonów oraz korzystanie z bardziej rozbudowanych funkcji np wielowariantowość. Sam sposób rozliczania jest godny uwagi, do obrotu 5 000 zł korzystanie jest darmowe, powyżej tej kwoty pobierana jest prowizja w wysokości 1,5% obrotu. Dla niektórych kategorii te 1,5% może być „destrukcyjne” i nie do przeskoczenia, ale liczę że twórcy wezmą to pod uwagę 🙂

Strona: https://allegento.pl/

SMS do Klientów Allegro

Świeże rozwiązanie, które zauważyłem na początku września. Szczególnie jest przydatne dla Sprzedawców, którzy chcą zaoferować Klientom jeszcze lepsze doświadczenia zakupowe i wysyłać np kod doładowania kilka chwil po opłaconej transakcji. SmsAllegro przydatne jest również dla Klientów, ponieważ informacja o statusie płatności, w błyskawicznym tempie może trafić na ich komórkę. Mi na myśl przychodzi jeszcze wiele innych funkcjonalności tego narzędzia (powiadomienia o dyskusji, negatywie itp) i mam ogromną nadzieję, że z czasem te opcje będą dostępne.

Strona: https://www.smsallegro.pl

 

Podsumowanie

To było dokładnie 49 rozwiązań! Na sam koniec wisienka na torcie 🙂 Jeśli poważnie interesujesz się sprzedażą na Allegro to niezbędnym narzędziem dla Ciebie powinien być newsletter vSprint ! Przegląd starem się zrobić uczciwie i z należytą starannością. Jeśli znasz inne narzędzia dla Allegrowiczów to czekam na informację w komentarzu. Chętnie uzupełnię wpis o kolejne linki.

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

3 komentarze

 1. Marcin

  Podpierdalacz już dawno nie działa, niestety ;-).

  Odpowiedz
 2. Mariusz

  Dziękujemy za dodanie smsAllegro do zestawienia.
  Powiadomienie o dyskusji, negatywie i niskiej ocenie są już dodane.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Adam

  Pojawił się też łącznik do Google Data Studio ale to chyba jakiś dopiero rozwijający się projekt

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount