Pamiętacie czasy, w których można było wykupić reklamę na stronie głównej Allegro za 100 zł dziennie? Był to placement przypominający kafelek, a promocja w tym miejscu ogromnie kusiła. W końcu ruch na poziomie kilkunastu milionów dziennie mógł wydawać się atrakcyjny.

[quads id=”1″]

Mamy rok 2019 i możemy wykupić reklamę na stronie głównej Allegro za kilka groszy. Tak, to możliwe. Wystarczy podczas tworzenia kampanii Allegro Ads wybrać w drugim kroku „Pozostałe miejsca emisji”.

Ads Allegro

 

 

Z moich obserwacji wynika, że strona główna ma bardzo dobre CTR i pełni rolę remarketingu. Oznacza to, że jeśli ktoś był na Twojej aukcji, przejrzał produkt i zamknął kartę to przy kolejnym rozpoczęciu poszukiwania towaru przez stronę Allegro.pl może zobaczyć Twoją reklamę.  Dodatkowo ten format uwierzytelnia sprzedawcę w oczach konsumenta. Gdybym miał polecić rozwiązanie Allegro Ads firmom z małym budżetem, zarekomendowałbym wyłącznie to miejsce emisji reklam. Oczywiście, to czy Twój produkt zostanie wyświetlony zależy od kilku rzeczy – oferowanej stawki CPC, konkurencyjności innych sprzedawców ITP.Poniżej przykład, który ilustruje działanie tego algorytmu.

Przeglądany produkt:

Reklama na Allegro

Remarketing na stronie głównej Allegro

 

Korzystając z okazji chciałbym Cię zaprosić na otwartą grupę dla Sprzedawców na Allegro. Będziemy poruszać kwestie dotyczące zwiększenia sprzedaży na Allegro, tworzenia kampanii reklamowych czy usunięcia negatywnych komentarzy i opinii.

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/443812882879833/