Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

alleTips #18 Intensywne i skuteczne promowanie aukcji na Allegro

utworzone przez Konrad
2019-04-16

Skuteczne promowanie aukcji na Allegro to wyzwanie niejednego sprzedawcy. Koszt ofert wyróżnionych na przestrzeni kilku miesięcy wstecz mocno wzrósł ( zmiana cyklu z 30 – dniowego na 10 – dniowy oraz dodatkowa prowizja od aukcji promowanych, która dochodzi do 50% wartości podstawowej prowizji ). Mądre wykorzystanie mechanizmu promowań to istotny element w zarządzaniu stroną kosztową i przychodową. W ostatnim czasie w tym obszarze pojawiła się mała aktualizacja, która zmienia dotychczasowe zasady gry 🙂

[quads id=”1″]

Przechodząc do sedna – pakiet wyróżnienie + podświetlenie + pogrubienie można rozliczać w cyklu jednodniowym. Co to oznacza w praktyce ? Zamiast płacić 29 zł za jedną aukcję, można skorzystać z pakietu dla 10 aukcji i zobaczyć jaki to ma wpływ na sprzedaż. Szczególnie w okresie poprzedzającym jakieś wydarzenie np.: Dzień dziecka, Walentynki czy Święta możemy intensywniej działać zasięgowo kilka dni przed wydarzeniem ( 3-4 dni kiedy zwiększa się zainteresowanie zakupem ) skorzystać z pakietu. Dzień przed wyłączamy potrójne wyróżnienie, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

Elastyczność nowego modelu jest ciekawym rozwiązaniem, które punktowo pozwala zwiększyć sprzedaż na Allegro w interesującym nas okresie. Czekamy na prowadzenie podobnego systemu rozliczeń dla opcji samego promowania. Kwota 1,9 zł wydaje się bardzo atrakcyjna.

Na koniec jeszcze jedna podpowiedź – schemat wyboru ofert do promowania czyli które aukcje na Allegro promować ?

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

Empik

Empik ADS

Empik Full Service

Empik wystawianie ofert

eMag

Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount