Dlaczego nie masz sprzedaży na aukcjach allegro ?

Artykuł dotyczący najczęstszych błędów na allegro cieszył się dużą popularnością i wygenerował sporą liczbę zapytań mailowych. Podczas ostatnich audytów skrupulatnie zbierałem kolejne elementy oferty allegro, które powodują brak zaangażowania użytkownika oraz nie prowadzą do sprzedaży.

1. Przesadna oszczędność na aukcjach

Pierwszy raz spotkałem się ze sprzedawcą, który prowadził sprzedaż na allegro wystawiając aukcję, tylko jedną aukcję. Mogę się domyślić plusów ( łatwość w zarządzaniu, szybkość wprowadzania zmian, pełna kontrola ) jednak szansa na to, że Klient znajdzie właśnie tę aukcję jest poniżej jednego punktu procentowego. To przypadek, choć prawdziwy pokazuje jak sprzedawcy podchodzą do polityki wystawiania konkretnego przedmiotu: jeden produkt = jedna oferta. Przecież można aukcję wystawić z różnym tytułem, miniaturką, ceną itp. Niebawem we wszystkich kategoriach koszty wystawienia będą wynosić 0 zł.jedna aukcja na allegro

2. Brak rozróżnień w miniaturkach

Szybki audyt, rzut okiem na pełną ofertą sprzedawcy, scroll w dół, kolejna strona i … ciągle ta sama miniaturka. Na wszystkich spośród blisko 900 aukcji to samo zdjęcie w mini. W środku do wyboru kilkaset wzorów – czemu nie jest to wykorzystywane ? Są różni odbiory np: dla dzieci Minionki, dla kobiet kotki, misie a dla facetów motyw samochodowy.

Ta sama miniaturka na 900 aukcjach

3. Kradzież zdjęcia na allegro z serwera

Uwielbiam sytuacje, gdy ktoś korzysta  ze zdjęcie bez zgody właściciela i jest na tyle bezczelny by podbierać je bezpośrednio z serwera. Karma szybko wraca i potencjalny Klient na aukcji z kradzionym linkiem może ujrzeć następujący efekt:

View post on imgur.com

 

( powyżej 18 r. ż ) http://web.archive.org/web/20140821110520/ http://img219.imageshack.us/img219/6654/beztytuuyq8qa4.png

Newsletter dla Sprzedawców
Twoja konkurencja już się zapisała 😉 i korzysta z cotygodniowych wskazówek sprzedażowych. Nowości, trendy, techniki zwiększające przychody - Zero SPAMu i Śmieci.

4. Sprzedaż poniżej kosztów

Inaczej zwana: sprzedaż pod wodą. Też się zastanawiacie jak pseudo Sprzedawcy liczą koszty ? Cena zakupu, podatki, prowizja + darmowa wysyłka itp .. to niemożliwe by na tym dało się zarabiać. Są branże w których nie kupuje się pojedyńczej sztuki i zarabia się dopiero na “n-tej”. Zdjęcie poniżej ilustruje taki przykład: lakier za 6.99 z kurierem gratis ( gdzie cena kuriera jest w granicach 10 zł ) . Przypomnę: najważniejsze w tej branży jest zarabiać, nie sprzedawać.

Nierentowna sprzedaż na allegro

5. NIEzarządzanie ofertą promowaną

Od 1 sierpnia zmienił się cennik aukcji promowanych ( cena w górę o 250% ) + dodatkowa prowizja od sprzedaży na aukcjach promowanych. Zły dobór wyróżnień może uderzyć po kieszeni. Sierpniowa faktura allegro dla niektórych będzie szokiem. Poniżej oferta Sprzedawcy, który wyróżnia większość swoich aukcji. W tym przypadku może po prostu stać na takie działania właściciela konta 😉 Liczba ofert zwykłych jest szczątkowa. ( na 48 aukcji tylko jedna była pozbawiona wyróżnienia )

Liczba ofert w sklepie allegro

Sklep allegro oferta zwykła

Już zbieram  diamenciki do kolejnego posta, tymczasem czekam na Wasze propozycję w komentarzach.

3.2 (64%) 5 votes

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*