🗞 alleTips #20 Reklama za kilka groszy na Stronie Głównej Allegro

Pamiętacie czasy, w których można było wykupić reklamę na stronie głównej Allegro za 100 zł dziennie? Był to placement przypominający kafelek, a promocja w tym miejscu ogromnie kusiła. W końcu ruch na poziomie kilkunastu milionów dziennie mógł wydawać się atrakcyjny.

Mamy rok 2019 i możemy wykupić reklamę na stronie głównej Allegro za kilka groszy. Tak, to możliwe. Wystarczy podczas tworzenia kampanii Allegro Ads wybrać w drugim kroku “Pozostałe miejsca emisji”.

Ads Allegro

 

 

Z moich obserwacji wynika, że strona główna ma bardzo dobre CTR i pełni rolę remarketingu. Oznacza to, że jeśli ktoś był na Twojej aukcji, przejrzał produkt i zamknął kartę to przy kolejnym rozpoczęciu poszukiwania towaru przez stronę Allegro.pl może zobaczyć Twoją reklamę.  Dodatkowo ten format uwierzytelnia sprzedawcę w oczach konsumenta. Gdybym miał polecić rozwiązanie Allegro Ads firmom z małym budżetem, zarekomendowałbym wyłącznie to miejsce emisji reklam. Oczywiście, to czy Twój produkt zostanie wyświetlony zależy od kilku rzeczy – oferowanej stawki CPC, konkurencyjności innych sprzedawców ITP.Poniżej przykład, który ilustruje działanie tego algorytmu.

Przeglądany produkt:

Reklama na Allegro

Remarketing na stronie głównej Allegro

 

Korzystając z okazji chciałbym Cię zaprosić na otwartą grupę dla Sprzedawców na Allegro. Będziemy poruszać kwestie dotyczące zwiększenia sprzedaży na Allegro, tworzenia kampanii reklamowych czy usunięcia negatywnych komentarzy i opinii.

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/443812882879833/

1.5 (30.56%) 36 votes

3 thoughts on “🗞 alleTips #20 Reklama za kilka groszy na Stronie Głównej Allegro”

  1. Moim zdaniem to są totalne głupoty.
    Po pierwsze: Trzeba dać duże CPC żeby oferta pojawiła się na stronie głównej.
    Po drugie: Reklama tutaj się nie pojawia! Reklama jest wyświetlania niżej 😉
    Po trzecie: Żadna mała firma która by się tylko i wyłącznie tutaj reklamowała nie sądzę, żeby się rozwineła. Nie widzę tego, że osoba która promuje tutaj aukcję się opłaci. Trzeba dać ponad złotówkę za klik, żeby się tam wyświetlić w miarę często, a jak ktoś kliknie to nie znaczy że on już tam kupi. Moim zdaniem to co jest tutaj napisane to są totalne brednie 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*