Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

Czy sprzedaż na Allegro będzie coraz trudniejsza?

utworzone przez Joanna Potoczny - Blog
2024-05-07

Dziś poruszymy temat, który budzi wiele dyskusji w naszej społeczności – czy sprzedaż na Allegro staje się coraz trudniejsza i czy możemy się spodziewać, że będzie jeszcze trudniejsza w przyszłości? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale istnieją pewne czynniki, które warto wziąć pod uwagę.

Zmiany w listingach ofertowych

Pierwszą rzeczą, która wpływa na to, jak postrzegamy trudności sprzedaży na Allegro, są zmiany w listingach ofert. Kiedyś pojedyncze oferty dominowały na platformie, ale teraz coraz częściej widzimy listingi produktowe, gdzie wygrywa sprzedawca oferujący najlepsze ceny i szybkie dostawy. To oznacza, że aby się wyróżnić, musimy konkurować nie tylko ceną, ale także jakością obsługi i szybkością dostawy.

Jak radzić sobie w zmieniającej się rzeczywistości?

Należy przystosować się do zmieniających się warunków, aby nadal odnosić sukcesy na Allegro. Jednym z sposobów jest stawanie się oddzielnym kafelkiem na listingu poprzez oddzielną pozycją w wynikach wyszukiwania, mamy większą szansę na sprzedaż. Jak stać się taką oddzielną pozycją? Możemy kupić własne kody EAN lub tworzyć zestawy produktów, np. telefon z etui lub szkłem hartowanym. To jednak rozwiązanie krótkoterminowe, ponieważ Allegro może w przyszłości przypisywać produkty do własnych kodów EAN. Allegro stawia na ułatwienie klientom znajdowania produktów, a nie na ułatwienie sprzedaży sprzedawcom.

Długoterminowym podejściem może być stworzenie własnej marki, opracowanie unikalnego produktu lub rozwijanie własnego brandu. To zapewni nam przewagę w dłuższej perspektywie, dając komfort posiadania własnej pozycji w wynikach wyszukiwania. W ten sposób będziemy mogli skutecznie konkurować z firmami, które próbują korzystać z naszej rozpoznawalności.

Cały proces wdrożenia, tworzenia marki i doboru produktów możecie przejść razem z nami. Jako vSprint możemy pomóc Wam wybrać odpowiednie produkty, zarejestrować markę i założyć oficjalny sklep na Allegro. Dzięki temu Wasze oferty będą lepiej widoczne.

Współpraca z markami 

Programy partnerskie, takie jak Allegro New Joiners czy Allegro Diamonds Partners, skupiają się na współpracy z renomowanymi markami, co może sprawić, że sprzedaż dla mniejszych sprzedawców stanie się trudniejsza. Jednak istnieje sposób na przetrwanie i rozwój w tym środowisku. Próg wejścia do programu Allegro Diamonds Partners jest nieco wyższy niż do Allegro VIP. Po spełnieniu odpowiednich kryteriów możliwe jest obniżenie prowizji do 15%. Dokładne wymagania znajdziecie tutaj: https://help.allegro.com/sell/pl/c/o-kampaniach-akcjach-i-programach-partnerskich

Podsumowanie

Sprzedaż na Allegro może być bardziej wymagająca niż kiedyś, ale istnieją strategie, które pozwalają przetrwać i rozwijać się w tym środowisku. Uzyskanie odrębnego miejsca w listingu, budowanie własnej marki oraz uczestnictwo w programach partnerskich to tylko niektóre z możliwości, które mogą przynieść sukces na tej platformie.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z Michałem michal@vsprint.pl, który udzieli pomocy w tej kwestii.

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount