Konferencja w Twoim mieście-KUP BILET

Popraw swoje aukcję na Allegro

utworzone przez Konrad
2017-12-19

Jedną z wielu korzyści przeglądania ofert na allegro jest wychwytywanie błędów i uczenie się na nich. Dodatkową zaletą jest czerpanie inspiracji z najlepszych praktyk i skutecznych metod sprzedażowych. Pierwszy cykl doczekał się właśnie swojej trzeciej odsłony ( pierwsza  5 błędów na allegro, których musisz unikać, druga Dlaczego nie masz sprzedaży na aukcjach allegro ? ). Ruszajmy z 5 kolejnymi przykładami zmniejszającymi konwersję.

[quads id=”1″]

Nieaktualny certyfikat Rzetelna Firma

Idealny przykład niedopilnowania unikatowej wartości dla Klienta. Aukcja zawiera link do certyfikatu rzetelna firma, który stracił swoją ważność. W tym momencie w mojej głowie rodzą się pytania: czy to znaczy, że już nie są rzetelni ? Czy moje zamówienie zostanie zrealizowane solidnie ? Czy mogę liczyć na fachową pomoc ? Małe zaniedbanie mówiące dużo o koncie firmowym.

http://allegro.pl/obrotowa-tablica-magnetyczna-4w1-papier-gratisy-i5904505076.html

https://wizytowka.rzetelnafirma.pl/X0L14DUH/1

rzetelna firma certyfikat wygasł

Społeczny dowód słuszności

Jeśli x osób kupiło to znaczy, że jest to produkt dobry, pożądany i trendy. Jeśli kupili to na naszej aukcji to możemy się tym pochwalić. Nawet jeśli mamy grudzień 2017, a prezentowana historia zakupów jest z 2013 🙂

Popularność na allegro

 

Multi-konta na allegro

Sama idea prowadzenia kilku kont na allegro jest dobra i godna podziwu. Często jednak brak zróżnicowania kont zabija tę ideę. Sprzedaż na kilku kontach wiąże się z większymi kosztami ( statystyki,sklep allegro, manager sprzedaży ) oraz większymi nakładami pracy. Jeśli już chcemy skorzystać z tego mechanizmu powinniśmy mieć unikalny pomysł na każde konto oraz nie ujawniać tego faktu między kontami.

wiele konta na allegro

 

Ilość ma znaczenie

Od momentu wprowadzenia aukcji do wyczerpania przedmiotów, zmorą sprzedawców jest niedopilnowanie ilości. Jednego dnia aukcja jest na samej górze, popularnością napędza kolejnych klientów a następnego poranka już jej nie ma. Znam ten ból z własnego doświadczenia. Wspólnie z Tradewatch przygotowaliśmy dedykowany  raport, który pomaga uniknąć takich sytuacji.

[quads id=”1″]

Szablon w allegro na zdjęciach

Aby ułatwić sobie pracę z szablonami, sprzedawcy środek aukcji wypełniają jedynie zdjęciami. Całość opisu, schematy, specyfikacja techniczna jest zdjęciem. Pomijając fakt, że jest to zakazane regulaminowo mocno obniża sprzedaż. Powód ? Odpalcie taką aukcje na telefonie lub aplikacji Allegro. Pusta karta produktu. Nie zachęca zbytnio do zakupu .

 

 

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount