Konferencja Cross-Border by Olimp - ODBIERZ DOSTĘP

Jak promować markę własną na allegro ?

utworzone przez Konrad
2017-09-05

Pamiętam czasy, w których sprzedaż internetową w Polsce zaczynało się od allegro. Jak już miało się nabite komentarze, trochę PLN na aukcje wyróżnione + chęci to zaczynała się zabawa i  można było myśleć o budowanie własnej marki. A wtedy linki w ofercie do własnego sklepu www, miniaturki z logiem, szablon na wzór sklepu internetowego itp . Z każdym rokiem możliwości było coraz mniej. W jednym z wywiadów Łukasz wspomniał, że dziś Allegro wymusza na sprzedawcach jak największe ograniczenie swojej tożsamości. Czy w obecnej formie allegro daje możliwość promowania swojego brandu ? Tak i pokażę kilka wariantów.

[quads id=”1″]

Login allegro na początek

Od tego wszystko się zaczyna 🙂 Dla tych którzy nie wiedzą – na szczęście można zmienić swój identyfikator konta z Bozenka82 na eCiuchy_pl po pewnym czasie. Tak przygotowany login wskazuje Klientowi, że prowadzimy również sprzedaż w sklepie internetowym pod adresem eCiuchy.pl

Strefa marek – dodatkowy kanał sprzedaży

Jeśli sam tworzysz od podstaw markę lub jesteś oficjalnym dystrybutorem danego towaru na Polskę i osiągasz przyzwoite obroty to czas, aby zainteresować się Strefą Marek Allegro. Po dołączeniu do programu zyskasz miejsce w elitarnym gronie, dodatkowe rabaty oraz logo na listingu allegro. Na pierwszy rzut oka nic wielkiego, ale na poniższym zrzucie ekranu można zauważyć, która aukcja przykuwa wzrok.

Strefa Marek allegro sprzedaje

Filtruj z marką

W ostatnim czasie dość intensywnie są uzupełniane filtry na allegro, a to dla Ciebie dobry moment by z własną marką wskoczyć w to miejsce. Przecież zawsze lepiej być wśród rozpoznawanych brand’ów niż opcją „Inne” 🙂 .

Filtry allegro sprzedają

 

Współpraca w Ochronie Praw

Walka z podróbkami i nieuczciwymi sprzedawcami na allegro nie musi przypominać walki z wiatrakami. Program WOP allegro jest najlepszą rzeczą z jaką spotkałem się przy ochronie marki. Zainteresowanych odsyłam bezpośrednio do źródła https://dlakupujacych.allegro.pl/bezpieczenstwo/wspolpraca-w-ochronie-praw/pl/o-programie

Email z po(mocą)

Nie będę się rozpisywał, podrzucę screen jednego z większych sprzedawców na portalu. Brać przykład i korzystać póki można 🙂

x-kom_pl kontakt allegro

50 znaków w tytule

Bez wątpienia Nike, Amica czy Samsung to mocne brand’y. A kto zna firmy Eltrox lub CnC3 ? Nikt ? A jednak takie frazy są wpisane w wyszukiwarkę. To przykład brand’ów, które budują swoją rozpoznawalność wykorzystując tytuły. Dodaj kilka aukcji z nazwą Twojej firmy/marki i monitoruj liczbę wyświetleń. To dobry sposób by analizować popularność. Często spotykaną praktyką jest dodawanie nazwy marki na samym początku tytułu – czytamy z lewej do prawej, a największą uwagę zwracamy na pierwszą i ostatnią frazę.

Logo w opisie aukcji

Obecnie nie ma definiowanego miejsca na logo w szablonie aukcji allegro. Jeśli zależy nam na budowaniu rozpoznawalności, możemy logo dodać jako niezależne zdjęcie. To kolejny mały krok w kierunku promowania swojego brandu.

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Wyciągnij jeszcze więcej z allegro

Uzupełniając temat:

 • ulotka dodawana do paczek allegro
 • wplecenie nazwy marki w odpowiedzi na negatywne komentarze
 • taśma samoprzylepna z nadrukiem 
 • podkategorie w menu allegro ( np kategoria https://allegro.pl/kategoria/zabawki-klocki-11823?order=p )
 • podczas odbierania telefonu, rozpoczęcie rozmowy od przedstawienia osoby kontaktowej oraz frazy „sklep eCiuszek_pl”

taśma z nadrukiem do paczek allegro

Zdjęcie: tasmaznadrukiem.com.pl

Korzystajmy ze wszystkich możliwości póki jeszcze są dostępne 🙂 Kwestią czasu jest sytuacja w której identyfikacja Sprzedawcy będzie jeszcze bardziej utrudniona. Przecież znamy odpowiedź na pytanie: gdzie kupiłeś przedmiot XYZ ? Na Allegro 🙂 !

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

3 komentarze

 1. Grafiszer

  Pozwolę się tutaj wtrącić ale ulotki dodawane do zamówień na allegro z reklamą sklepu internetowego są zabronione i allegro może zablokować konto. Gratuluję znalezienia niszy i pomysłu

  Odpowiedz
  • admin

   Cześć
   Dzięki za uzupełnienie tematu. Rzeczywiście znam sytuację, w których za takie działania otrzymuje się bana.
   To jest jak jazda 55km w terenie zabudowanym – niby nie wolno a większość to robi 🙂

   Odpowiedz
 2. PePe

  o co chodzi z „podkategorie w menu allegro” ?

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount