Zwiększ Swoje Zyski na Allegro - SPRAWDŹ

Wstrzymanie aktywności sprzedażowej || Urlop na Allegro

utworzone przez Konrad
2018-06-26

Urlop na Allegro – czy to w ogóle możliwe ? Jak się do niego przygotować i o czym pamiętać. Zaczynamy

[quads id=”1″]

Przygotowania do urlopu

W podobnych kategoriach jak organizacja czas relaksu ( zasłużonego wypoczynku na który zbieramy 11,5 miesiąca ) powinniśmy pomyśleć o organizacji sprzedaży ( wstrzymaniu aktywności sprzedażowej ) na Allegro. W małych firmach rodzinnych gdzie mąż zajmuje się sprzedażą, a żona wysyłką i marketingiem trudniej (  niż w korporacji gdzie następuje wymiana personelu )  jest zapełnić lukę osobową. Najkorzystniej dla wszystkich byłoby w tym okresie dotrudnić pracownika sezonowego by wysyłał paczki, odbierał telefony  czy odpowiadał na dyskusje w ciągu 24 godzin, jednak zostawić cały biznes komuś z ulicy jest ryzykowne.

[wpforms id=”859″ title=”true” description=”true”]

Wygaszanie sprzedaży

Gdy nie ma wyjścia i trzeba rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady by naładować baterie warto stopniowo wygaszać wszystkie formy promocji: mam tu na myśli Ads Allegro czy wyróżnienia – przynajmniej 10 dni wcześniej bo tyle trwa cykl naliczania opłat. Niebawem dojdzie opłata utrzymaniowa, więc jeśli  nie będziesz zamykać aukcji tylko np podnosić ceny, pamiętaj również o tym obszarze.

Ustawienie urlopu na Allegro

Mam dla Was dwie informacje:

  • dobra jest taka, że Allegro umożliwia ustawienie urlopu, wyświetla tę informację na aukcjach oraz wysyła w mailach. Urlop powinien być planowany z 7-dniowym wyprzedzeniem.
  • zła jest taka, że i tak mało kto to czyta, kupuje, prosi o szybką wysyłkę i wystawia negatywa

Urlop na Allegro

 

7 prostych technik jak zwiększyć sprzedaż na Allegro, przygotowanych przez Maricna pracownika bdsklep/cyfra_eu https://vsprint.pl/allegro/7-prostych-technik-wspomagajacych-sprzedaz/

Alternatywne możliwości

Na szczęście Polacy bardzo kreatywny naród i wymyślili dodatkowe sposoby, aby żadna aukcja w czasie wypoczynku przypadkiem się nie sprzedała.

  1. Edycja cennika dostawy i ustawienie wysokich cen wysyłki. Dość proste rozwiązanie, jednak może być traktowane jako łamanie regulaminu. Konkurencja wykorzysta ten fakt i może nie być do czego wracać 🙁
  2. Wykorzystanie oprogramowania do zarządzania aukcjami np BaseLinker i kilkoma kliknięciami dodanie do ceny z przodu wartości 10 co z 1 zł daje 101 zł a z 23 daje 1 023 zł. Tutaj też są przypadki, że ktoś jednak pomyli się i kupi – bo miał w koszyku.
  3. Wydłuż czas dostawy na 20 dni

Pamiętaj również o nagraniu na telefonie służbowy automatycznej sekretarki oraz ustawienie autorespondera ze stosowną informacją na skrzynce mailowej.

Chcesz przetestować oprogramowanie do automatyzacji sprzedaży na Allegro ? 
Napisz na poczta@vsprint.pl a otrzymasz kod rabatowy na BaseLinker.

Dyskusje na Allegro

Jedyny obszar, którego nie jesteś w stanie przewidzieć, a na reakcję masz 24 godziny są dyskusję. Czekam na Wasze pomysły w komentarza, jak rozwiązujecie tę kwestię u siebie.

Konsekwencję urlopu

Jest również druga strona medalu związana ze wstrzymaniem sprzedaży. Przez cały rok zasuwałeś na swoją pozycję, wysoką popularność, poprawiałeś aukcję i nagle decydujesz się na zatrzymanie tej machiny. W konsekwencji największy motor napędowy – popularność – topnieje, razem z nim pozycja na listingu po trafności.  Kiedy przyjedziesz, musisz zaczynać wszystko od początku – zastanów się czy jednak nie ma innej drogi, aby móc wydać zarobione $ a jednocześnie by biznes się kręcił. Dodatkowo jeśli nie wyrobisz odpowiedniej liczby ocen – możesz stracić Super Sprzedawcę.

Wypoczywaj !

Nie zapomnij się spakować ! Klapki, skarpetki i torba z Biedronki. A gdy wrócisz, może będzie już dostępna opcja wstrzymania sprzedaży kilkoma kliknięciami – taką informację podali pracownicy Allegro na jednym w webinarów.

Polak na urlopie

 

 

 

Przeczytaj również

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro dzięki reklamom ADS Allegro? [Case study]

50 narzędzi dla Sprzedawców na Allegro

Jak postępować, gdy klient zwraca towar po upływie terminu?

Jak ustalić cenę produktu na Allegro?

1 komentarz

  1. Lukas

    Na dyskusje trzeba odpowiedzieć w przeciągu 24h. Nie oznacza to jednak rozwiązania problemu – warto wejść raz dziennie do panelu i zobaczyć czy „nic nie wpadło”. Jeżeli pojawi się nowa dyskusja poinformuj, że przyjąłeś zgłoszenie i odpowiesz wkrótce.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Allegro

Allegro ADS

Allegro Full Service

Audyt konta

Strategia z Audytem konta

Szkolenie Allegro w Twojej firmie

Pakiet wsparcia dla Sprzedających

Flexi service

eMag

eMAG ADS

eMag Full Service

Strategia z Audytem konta

Szkolenie online eMAG

Szkolenie stacjonarne eMAG

Amazon

Szkolenie Kurs Online

Strategia z Audytem konta

Amazon ADS

Amazon Full Service

Szkolenie stacjonarne Amazon

Kaufland

PIGU

cDiscount